Connect with Us

Trashi titullar/ Lerda me dy ndryshime të mëdha kundër Qarabag

Sport

Trashi titullar/ Lerda me dy ndryshime të mëdha kundër Qarabag

Publikuar

-

Skuadra e Partizanit vijon me intensitet përgatitjet për përballjen e kthimit në Champions League ndaj Qarabag. Grupi është stërvitur i plotë nën drejtimin e trajnerit Franco Lerda dhe stafit të tij.

Seanca e kësaj të shtunë kishte përgjithësisht karakter tekniko taktik dhe është zhvilluar paradite në stadiumin e Kamzës. Gjendja fizike e lojtarëve rezulton optimale dhe të gjithë janë në dispozicion të tekniku Lerda.

Atmosfera në skuadër është mjaft pozitive, kjo falë edhe paraqitjes së mirë që ekipi dhuroi në përballjen e luajtur në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Tekniku i Partizanit pritet të bëjë disa ndryshime në formacion, sigurisht pa cënuar strategjinë e lojës. Lorenc Trashi me shumë mundësi do të luajë titullar në vend të Trashit, ndërsa Brown mund të luajë si “pykë”, duke tërhequr Çinarin, ndërsa Mensah projektohet në stol. Këto janë vetëm lëvizjet paraprake, pasi deri në ditën e ndeshjen situata mund të ndryshojë, në varësi të formës që do të shfaqin futbollistët në stërvitje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE