Connect with Us

Vendimi i CAS/ Reagimi i tifozëve korçarë të lë pa fjalë

Sport

Vendimi i CAS/ Reagimi i tifozëve korçarë të lë pa fjalë

Publikuar

-

Skënderbeu u njoh ditën e djeshme zyrtarisht me vendimin e CAS-it që vendosi të linte në fuqi përjashtimin 10-vjeçar nga Kupat e Europës dhe gjobën e majme që kap vlerën e 1 milionë eurove. Ky dënim i CAS-it, ka vrarë ëndrrën e shumë tifozëve të cilët shpresonin se mund të merrnin një lajm të mirë nga Lozana dhe të riktheheshin në luftë për titullin kampion dhe Kupat e Europës.

Pavarësisht dënimit të rëndë të dhënë nga UEFA dhe CAS, tifozeria korçare nuk e ka humbur besimin te klubi. Më shumë se kurrë, tifozët janë bashkuar në mbështetje të klubit dhe në reagimin e Skënderbeut në “Facebook”, me dhjetëra tifozë kanë vërshuar me komente, ku shprehen se besojnë në pafajësinë e klubit.

“Me ty Skënderbe, në çdo kategori”, “Besojmë te pafajësia, drejtësia do të vihet në vend”, ishin komentet më të shumta të bëra nga tifozët e Skënderbeut.Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: