Connect with Us

Zyrtare/ Ish-mbrojtësi i Interit dhe Barçës rikthehet në Serie A, firmos për “të çmendurin”

Sport

Zyrtare/ Ish-mbrojtësi i Interit dhe Barçës rikthehet në Serie A, firmos për “të çmendurin”

Publikuar

-

I ardhur me shumë bujë te Interi pak vite më parë, aventura e Jeison Murillo nuk shkoi ashtu siç pritej dhe pas pak kohësh largohej si një dështim. Mbrojtësi kolumbian firmosi në kampionatin spanjoll me Valencian, ndërkohë që sot është rikthyer sërish në Itali.

Ai ka firmosur kontratë me Sampdoriandhe do të jetë pjesë e skuadrës nga Xhenoa deri në verën e vitit 2023. Vetë klubi xhenovez, e ka komunikuar diçka të tillë në rrjetet sociale dhe së bashku me presidentin karagjoz Massimo Ferrero, kanë prezantuar blerjen më të re.

Gjatë muajve të fundit, Murillo luajti si i huazuar te gjigandët e Barcelonës, por me këta të fundit nuk arriti të gjente hapësirat e nevojshme dhe tashmë rikthehet në Itali. “Presidenti Massimo Ferrero dhe klubi i Sampdorias komunikojnë se kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit Jeison Murillo. Mbrojtësi ka firmosur një kontratë deri në 30 qershorin e vitit 2023”, shkruhej në njoftimin e klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Publikuar

-

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke arritur të realizojë vetëm 3 gola në 14 ndeshje. Tashmë, ish-sulmuesi i Genoas mund të largohet nga kuqezinjtë ndoshta që në merkaton e janarit, me Ibrahimovic që është gjithnjë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Guardiola fiksohet keq me yllin e Interit, gati 111 milionë euro

Publikuar

-

Forma e mirë e shfaqur këtë sezon nga Lautaro Martinez e ka kthyer atë në një nga lojtarët më të kërkuar të momentit. Barcelona ka kohë që e monitoron me kujdes situatën, por në ditët e fundit duket se edhe Manchester City i Guardiolës ka shfaqur interes për sulmuesin argjentinas. ”Ne e pëlqejmë Lautaron. Ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Gjici jep lajmin e madh: Ja kur do e kenë gati kuksianët stadiumin e ri

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, njëherazi edhe kryetar i bashkisë Kukës, ishte i pranishëm ditën e sotme duke inspektuar punimet në stadiumin që po rindërtohet “Zeqir Ymeri”. Teksa pa ecurinë e punimeve, Gjici u ndal në fjalën e tij për mediat. Numri një i verilindorëve u shpreh se punimet po ecin mirë, dhe stadiumi po […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Ngo rrëfen tmerrin e tërmetit: Iu drejtova zotit në shqip si ju, ja çfarë i thashtë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo, duket se e ka përjetuar vërtetë keq tërmetin shkatërrues që goditi Shqipërinë në datën 26 nëntor. Në një rrëfim për “Supersport”, anglezi deklaron se një ndjenjë të tillë e përjetonte për herë të parë në jetën e tij, dhe tregon me detaje momentet dhe veprimet e tij në ato orë […]

LEXO TE PLOTE