Connect with Us

Icardi i tregon “dhëmbët” Juventusit/ Ju pres deri në këtë datë, ndryshe…

Sport

Icardi i tregon “dhëmbët” Juventusit/ Ju pres deri në këtë datë, ndryshe…

Publikuar

-

Mauro Icardi e ka mbyllur kohën e tij te Interi. Nëse kishte një fije shprese se mes sulmuesit dhe zikaltërve do të kishte një mundësi për të rregulluar raportet gjatë kohës së grumbullimit, kjo ide mori fund në momentin kur argjentinasi bëri gati valixhet dhe e la stërvitjen me skuadrën.

Ndërkohë, lojtari e ka shprehur se nuk kërkon të braktisë Italinë prej familjes dhe në këtë formë dy skuadrat pretendente për shërbimet e tij janë Juventusi dhe Napoli. Vetë Icardi preferon një transferim te bardhezinjtë, megjithatë kushtet janë të vështira. Drejtuesit e Interit nuk kërkojnë ta shesin te rivalët e përjetshëm, teksa përveç këtij fakti Juventusi nuk ofron më shumë se 40 milionë euro.

Në fakt, bardhezinjtë kërkojnë të luajnë me kohën dhe të provojnë të dorëzojnë Interin të pranojnë kushtet e tyre, megjithatë kjo është një situatë që tremb Icardin, pasi nëse nuk arrihet marrëveshja mes klubeve, atëherë sulmuesi rrezikon të mbetet zikaltër. Kështu, sipas mediave italiane Ikardi ka vendosur ta presë ‘Zonjën e Vjetër’ deri më datë 10 gusht, ndërsa nëse tratativat nuk kanë avancuar, atëherë 26-vjeçari do të mendojë kalimin te Napoli.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekskluzive/ Përforcohet Skënderbeu, del në stërvitja goditja e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu ka kryer sot goditjen e radhës në merkato. Klubi bardhekuq ka firmosur me 37-vjeçarin, Artim Pollozhani, i cili para pak javësh la futbollin, e madje iu besua edhe roli i drejtorit sportiv në skuadrën e Flamurtarit.

Por, ai nuk qëndroi më shumë se 5 ditë në këtë post dhe u largua nga Vlora për mosmarrëveshje me vetë Idrizin.

Sot, Pollozhani i ka çuditur të gjithë dhe ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin me të cilin ka bashkëpunuar në Vlorë dhe ruan raport shumë të mira Ilir Dajën.

Siç shihet edhe në foton e siguruar nga CNA.al, Pollozhani i është rikthyer edhe njëherë futbollit të luajtur dhe do jetë një ndihmë e madhe për Dajën në sezonin e ri.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE