Connect with Us

Në Spanjë janë të sigurt/ As Messi dhe as Van Dijk, ja kush e fiton “Topin e Artë”

Sport

Në Spanjë janë të sigurt/ As Messi dhe as Van Dijk, ja kush e fiton “Topin e Artë”

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo drejt triumfit për për Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Kjo është profecia e të prestigjiozes spanjolle “Marca”, që i bën një analizë të thellë sezonit të CR7 tek Juventusi dhe në përfaqësuesen e Portugalisë.

Në bazë të opinioneve të para të mbledhura, Ronaldo duhet të jetë pranë triumfit personal, pasi vitin e kaluar Luka Modric ndërpreu dominimin 10-vjeçar të portugezit dhe Lionel Messit. Sipas “Marcas” 34-vjeçri është një nga favoritët kryesorë bashkë me Mbappé, Mane e Van Dijk.

Vendimtar në këtë triumf të mundshëm të Ronaldos do të rezultonte rendimenti i tij me Juven, skuadër me të cilën fitoi kampionatin dhe Superkupën e Italisë. CR7 ka mundur të shënojë në të gjitha takimet e Championsit si dhe është renditur i treti në listën e golashënuesve më të mirë të Serisë A me 21 finalizime.

Sigurisht që nuk duhet harruar suksesi në Nations League. Ronaldo udhëhoqi përfaqësuesen e tij drejt triumfit në edicionin e parë të këtij turneu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Napoli shkarkon Ancelottin, e zëvendëson një i “çmendur”

Publikuar

-

Napoli triumfoi 4-0 përballë Genk dhe u kualifikua për në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, por kjo gjë nuk i ka kursyer stolin Carlo Ancelotti. Strategu italian është shkarkuar nga bordi drejtues i Napolit për shkak të rezultateve negative në kampionat, si dhe për disa probleme brenda skuadrës me lojtarët. Ancelotti do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Vendosin te Tirana, ja kush do e drejtojë ekipin në derbi

Publikuar

-

Nga

Të premten në orën 19:00 do të luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, takim i cili zhvillohet në stadiumin e ri kombëtar, “Air Albania”. Bardheblutë vijnë në një gjendje të rënduar në këtë sfidë, teksa skuadra ka mbetur pa trajner pas shkarkimit të Julian Ahmataj. 24-herë kampionët e Shqipërisë kanë piketuar disa emra […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Takaj i “tërbuar”me bojkotin e lojtarëve: Nuk duhet të kishin shfaqur skena të tilla

Publikuar

-

Nga

Bojkoti i stërvitjes nga lojtarët në Korçë duket se e ka tronditur presidentin e Skënderbeut, Ardjan Takaj. I kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, ai ka lënë përshtypjen se mbetur i befasuar me vendimin që kanë marrë lojtarët. Takaj bën me dije se nuk ka qenë në dijeni të pështjellimit të situatës dhe se e ka […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Derbi në “Air Albania” ja sa i paguan Partizani FSHF-së për stadiumin

Publikuar

-

Nga

Ka marrë fund dile ma që ka shoqëru ar pragderbin e 155- të të kryeqytetit. Partizani, si organizator i takimit, ka publikuar dje axhendën e derbit të 13 dhjetorit, i cili përfundimisht do të luhet në stadiumin e ri të kryeqytetit, “Air Albania”, i ndërtuar në të njëjtin vend ku ka qenë ish-stadiumi “Qemal Stafa”. […]

LEXO TE PLOTE