Connect with Us

Teuta-Ventspils, formacionet zyrtare/ Shkëmbi lë jashtë Prognin dhe Tefik Osmanin

Sport

Teuta-Ventspils, formacionet zyrtare/ Shkëmbi lë jashtë Prognin dhe Tefik Osmanin

Publikuar

-

Teuta do të provojë që të përmbysë humbjen e marrë pak ditë më parë ndaj Ventspils dhe në takimin që luhet në “Niko Dovana”, bregdetarët duhet të lënë pas 3-0 e pësuar në transfertë.

Natyrisht, i pret një takim i vështirë duke parë edhe humbjen që pësoi pak ditë më parë, megjithatë, ky kompeticion ka treguar deri më tani se ka surpriza, shkruan “Vipsport.al”.

Sa i përket formacioneve, Bledi Shkëmbi ka menduar të bëjë edhe ndryshime dhe nga minuta e parë ka aktivizuar Florent Avdylin, lojtar ky që ndeshjen e parë, nuk u lejua të udhëtonte në drejtim të Letonisë.

Sot, Avdyli ka mundësi të marrë hak për atë pengesë që Letonia i vuri, ndërkohë që edhe Nikaç është ndryshim i radhës në formacionin e Shkëmbit. Sakaq, Progni ka mbetur në stol për këtë ndeshje, ashtu si edhe Osmani që vazhdon të mungojë për Teutën në formacion. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Formacionet zyrtare:

Teuta: Hidi, Kouro, Arapi, Hoxha, Beqja, Avdyli, Kallaku, Aleksi, Sidibe, Bushiç, Nikaç.
Trajner. Bledi Shkëmbi

Ventspils: Makhnovskui, Mshedishvili, Batista, Mamah, Alsenat, Vilela, Kazaçoks, Osipov, Tosin, Svarups, Serhiçuk.
Trajner. Igors Klosovs

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: