Connect with Us

Klopp, seriozisht e ke?/ Trajneri gjerman surprizon Liverpoolin me vendimin e fundit

Sport

Klopp, seriozisht e ke?/ Trajneri gjerman surprizon Liverpoolin me vendimin e fundit

Publikuar

-

Jurgen Klopp ka befasuar jo pak me zgjedhjen e tij për të mos rinovuar kontratën me Liverpoolin, të paktën për momentin. Tekniku gjerman është në krye të të kuqve prej vitit 2016, teksa ka firmosur një kontratë pesëvjeçare. Ndërkohë, së fundmi drejtuesit e klubit anglez kishin me duar t’i ofronin rinovimin duke qenë se në kontratë kanë mbetur edhe dy vite.

Por, Klopp ka menduar se duhet të presë ende të mbyllet kontrata e parë e më pas të mendojë për ta zgjatur. Ish-trajneri i Dortmund është shprehur se nuk kërkon të gjendet në një situatë ku njerëzve t’iu kthehet në të mërzitshëm.

“Nuk arrij ta imagjinoj se një ditë nuk do të jem trajner i Liverpoolit. Por, është e rëndësishme të mos gjendem në një situatë ku njerëzve t’iu kthehem në të mërzitshëm, për faktin se akoma do të jem këtu. Kjo është e vërtetë, sepse në futboll herët ose vonë ndodhin situata të tilla”.

“Duhet të jesh përherë në një situatë ku nuk humbet. Drejtuesve iu pëlqen ajo çfarë po bëj, mua më pëlqen ajo që bëjnë ata. Nuk do të largohem para se të më mbarojë kontrata. Kemi mjaftueshëm kohë për të marrë vendime. Nuk është e nevojshme të vendosim tani”, u shpreh trajneri gjerman.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE