Connect with Us

“Çmendet” Gjici/ Gati t’i rrëmbejë dy më të mirët Tiranës

Sport

“Çmendet” Gjici/ Gati t’i rrëmbejë dy më të mirët Tiranës

Publikuar

-

Është thashethem apo e vërtetë, këtë nuk mund ta themi. Fakt është që Edon Hasani ka një ofertë nga jashtë Shqipërisë, por fjalë ka që ai të transferohet edhe në një ekip shqiptar. Dhe jo vetëm, por bashkë me Majkëll Ngonë.

Dhe kush mund të bëjë çmenduri të tilla? As më shumë dhe as më pak se Safet Gjici. Nëse dyshja nuk qëndron te Tirana, në horizont mund të jetë Kukësi. Ngo, Shkurtaj, Hasani dhe Roca mund të jenë një katërshe e frikshme në sulm.

Valdet Rama do të largohet pas Europës dhe dy lojtarët e Tiranës mund të jenë zgjidhja ideale për Kukësin. Gjithsesi, në këtë moment që flasim është veçse një ide. Për të shkuar te realiteti duhet kohë.

Ama te Kukësi edhe idetë më të çmendura i bëjnë realitet, sigurisht kur duan dhe i kanë mundësitë. Nëse Ngoja është i lirë, Hasani duhet të zgjidhë punët me Tiranën për të zgjedhur atje ku do të shkojë. Kujtojmë se Edon Hasani ka vetëm një sezon te Tirana dhe pas disa problemeve me trajnerin Ardian Mema, kërkon të largohet nga 24 herë kampionët e Shqipërisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

FOTO/ Kukësi nuk ndalon punimet për stadiumin e ri, shikoni si duket aktualisht

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht masave të ashpra kufizuese për të mbrojtur qytetarët prej koronavirusit, punimet për stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë, por me ritme të ngadalta. Në një njoftim të klubit verilindor bëhet me dije se ritmi i punimeve për stadiumin e ri të nënkampionëve të Shqipërisë po vazhdojnë me staf dhe orar të kufizuar. Situata e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kaos për pagat e Vllaznisë, Kryetarja e Këshillit akuzon për manipulim

Publikuar

-

Nga

Klubi i Vllaznisë është një nga të shumtët që nuk janë privatizuar dhe vazhdojnë të vuajnë keqmenaxhimin e bashkive. Prej muajsh lojtarët dhe punëtorët e klubit nuk po paguhen dhe është krijuar një situatë shumë e vështirë, në një periudhë kur paratë janë një nevojë urgjente në situatën që është shkaktuar nga përhapja e koronavirusit. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Na shoqëroi policia, ëndrra imë të luaj për…”, rrëfehet Tuci: Na thonë “banda e shqiptarëve”

Publikuar

-

Nga

Një nga të ftuarit e shumtë në emsionin “FanZone” ishte sulmuesi i Shqipërisë U-21, Indrit Tuci, i cili është pjesë e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci, ku luajnë gjithashtu Uzuni, Mersinaj, Çokaj dhe Lirim Kastrati. “Për momentin, ndodhem te shtëpia ime, në Laç. Sapo kam ardhur nga Zagrebi, ku sapo ka rënë edhe tërmeti. Kontaktova […]

LEXO TE PLOTE