Connect with Us

Histori e çuditshme/ Ylli i Bundesligës ka alergji… nga bari i fushës

Sport

Histori e çuditshme/ Ylli i Bundesligës ka alergji… nga bari i fushës

Publikuar

-

Danny da Costa i Frankfurtit ka një problem të madh për profesionin që ka zgjedhur. Mbrojtësi i djathtë është alergjik nga bari. Kështu që Eintrach do të mundohet ta ndihmojë me një stil interesant. Ai aktualisht po jeton ëndrrën e tij. 26-vjeçari është një futbollist profesionist dhe mbi të gjitha, një lojtar tepër i talentuar.

Mbrojtësi ka vite që luan titullar te Frankfurti, por tani ka zbuluar diçka që shumë pak njerëz e dinin: kur zbret në fushë për të ushtruar profesionin e tij, mund ta bëjë vetëm nën disa kushte të caktuar. Kjo sepse lojtari ka alergji ndaj barit.

“Kur rrëzohem dhe kam kontakt me barin, fillon menjëherë të më kruhet lëkura,” shprehet da Costa.

Prandaj gjatë 71 ndeshjeve që ka veshur fanellën e skuadrës së tij, ai ka mbajtur mëngë të gjata. Klubi ka vendosur të prodhojë fanella të veçanta vetëm për lojtarin, me një copë më të trashë për ta ruajtur nga kontakti me barin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: