Connect with Us

Vllaznia lëshon dorën/ Zbulohet rroga mujore e trajnerit të ri

Sport

Vllaznia lëshon dorën/ Zbulohet rroga mujore e trajnerit të ri

Publikuar

-

Tekniku i ri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz, ka nënshkruar dje një kontratë njëvjeçare me të drejtë rinovimi nëse do të arrijë objektivat që ka klubi. “Panorama Sport” raporton se trajneri do të përfitojë një pagë prej 3 mijë eurosh në muaj dhe do të ketë bonus 1 mijë euro për çdo fitore në kampionat.

Minimalja që i është kërkuar teknikut të ri është që Vllaznia pas fundit të sezonit të ri, të jetë një nga skuadrat shqiptare që do të marrë pjesë në Kupat e Europës. Kjo do të sjellë edhe një rinovim automatik të kontratës, por edhe një premio prej 5 mijë eurosh për teknikun maqedonas.

Një gjë të tillë e ka cituar edhe vetë administratori Lici gjatë prezantimit të Jonuz. “Me trajnerin e ri jemi të vendosur për të bërë gjëra të mira. Objektivat e klubit do jenë më të larta këtë herë dhe kjo është e reflektuar edhe në disa pika të kontratës që ne firmosëm me Jonuz.) Në rast se ekipi do dalë në Kupat e Europës, trajneri do të përfitojë një shpërblim prej 5 mijë eurosh, ndërsa nëse skuadra shpallet kampione, shpërblimi do të jetë 15 mijë euro.) Këto shifra nuk janë venë kot, por ngaqë besojmë se do të ndërtojmë një skuadër dinjitoze për sezonin e ri”, ka thënë mes të tjerash administratori Suad Lici.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: