Connect with Us

Gati rikthimi në Serie A/ Mario Balotelli shok skuadre me mbrojtësin shqiptar?

Seria A

Gati rikthimi në Serie A/ Mario Balotelli shok skuadre me mbrojtësin shqiptar?

Publikuar

-

Fillimisht Brescia, më pas Fiorentina dhe tashmë Verona. Në skenë për të ardhmen e Mario Balotellit ka dalë një tjetër skuadër e sapongjitur në Serie A.

Hellas Verona, interesohet për shërbimet e “Supermarios”. Madje, sipas “Gazzetta dello Sport” i ka bërë një ofertë zyrtare sulmuesit, i cili aktualisht është një lojtar i lirë në treg pasi i përfundoi kontrata me Olympique Marseille në fund të sezonit të kaluar.

Pas disa viteve në Francë dëshira e Balotellit tashmë është të kthehet në Serie A. Megjithatë nuk do të jetë e lehtë që agjenti i tij Mino Raiola të arrijë një marrëveshje me Veronën, pasi Mario kërkon një kontratë të majme me një pagë prej 3.5 milionë eurosh në sezon.

Kujtojmë se te Verona u zyrtarizua pak kohë më parë edhe mbrojtësi shqiptar që luan me përfaqësuesen e Kosovës, Ahmir Rrahmani.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE