Connect with Us

Ku do të luajë Ribery në sezonin e ri?/ E zbulon “Bild”

BundesLiga

Ku do të luajë Ribery në sezonin e ri?/ E zbulon “Bild”

Publikuar

-

Pasi i dha lamtumirën skuadrës së Bayern Munich, Franck Ribery duhet ende të zgjedhë ekipin e tij të ardhshëm. Francezi, pas plot 12 vitesh në Bavari, pritet të nisë aventurën e tij të fundit në karrierë. Mes destinacioneve të mundshme për Ribery ishin evidentuar Seria A italiane me Fiorentinën e interesuar.

Vetë francezi duket se dëshiron rikthimin në Ligue 1, te Marseille, pikërisht aty ku nisi karrierën e tij, por në të vërtetë, sikurse raporton nga Gjermania “Bild”, duket e vështirë një tjetër aventurë europiane për 36-vjeçarin.

Destinacioni më favorit për anësorin veteran është Katari dhe Arabia Saudite. Ditët e ardhshme Ribery do të detyrohet të zgjedhë skuadrën e tij të ardhshme, e mbase të fundit në karrierën e tij aktive si futbollist.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: