Connect with Us

Akuzoi “Copa America” për korrupsion/ Messi e pëson rëndë

Sport

Akuzoi “Copa America” për korrupsion/ Messi e pëson rëndë

Publikuar

-

Lionel Messi është dënuar me tre muaj pezullim dhe 50 mijë euro gjobë nga CONMEBOL, pas akuzave të tij për korrupsion në “Kupën e Amerikës”.

Ylli i Barcelonës pritej të dënohej pas atyre akuzave të rënda që bëri pas fitores 2-1 ndaj Kilit në finalen e vogël. “Nuk shkova të marrë medaljen, pasi nuk dua të marrë pjesë në një kompeticion të korruptuar”- kishte thënë Mesi.

Nisja e dënimit fillon prej datës 3 gusht dhe do të vazhdojë për tre muaj.

Gjatë kësaj periudhe Mesi do të mungojë në tre ndeshje miqësore, të cilat do të luhen ndaj Kilit, Meksikës dhe Gjermanisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Talenti i Tiranës drejt Dinamo Zagreb, zbulohet oferta e çmendur

Publikuar

-

Nga

Tirana ka në përbërje një “minierë ari”. Në këtë periudhë merkatoje, bardheblute kanë të paktën një kërkesë zyrtare në tryezën e punës: “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se Dinamo Zagreb ka bërë një kërkesë zyrtare në adresë të Ernest Muçit. Një ofertë prej 300 mijë eurosh është bërë për kartonin e 18-vjeçarit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Dridhet Partizani, një tjetër titullar drejt largimi

Publikuar

-

Nga

Një ditë para ndeshjes me Skënderbeun, Partizani ka bërë lëvizjen e radhës në merkato, por kësaj radhe në dalje. Klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare ka publikuar ndërprerjen e bashkëpunimit me sulmuesin Jozef Ekuban, i cili ishte i huazuar nga Verona. Përveç sulmuesit Ekuban, në verë në formë huazimi te Partizani nga Verona erdhi […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Etrit Berisha hero, bën pritjen e javës në Serinë A dhe shpallet më i miri i ndeshjes

Publikuar

-

Nga

SPAL-i arriti të fitojë me rezultatin 1-2 në transfertën ndaj Atalantës, për të fituar tre pikë të çmuara dhe për të bërë surprizën. E gjitha kjo ka ardhur edhe falë pritjeve të Etrit Berishës ndaj ish-skuadrës së tij, që nuk i besoi dhe e largoi në momentin më të mirë. Ndërkohë një mrekulli ishte ajo […]

LEXO TE PLOTE