Connect with Us

Reali mendon për të ardhmen/ Ja plani për të “rrëmbyer” djaloshin e artë të Bundesligës

BundesLiga

Reali mendon për të ardhmen/ Ja plani për të “rrëmbyer” djaloshin e artë të Bundesligës

Publikuar

-

Reali ka nisur të rinovojë ekipin me lojtarë të rinj dhe me shumë perspektivë. Të parët telente janë Vinicius Junior, Rodrygo apo Takefusa Kubo. Perez dëshiron të pasojë me një blerje akoma më të madhe. Jadon Sancho është ylli i radhës, që pritet të vijë në “Bernabeu”.

Borussia Dortmund dhe Reali gëzojnë një marrëdhënie të mirë dhe kanë bashkëpunuar edhe më parë për lojtarë të ndryshëm. Kontrata e Sanchos skadon në vitin 2022. Ai nuk dëshiron të rinovojë sepse kërkon kalimin në një prej gjigantëve evropian. Kështu, Dortmundi pretendon të nxjerrë sa më shumë fitim nga shitja e tij.

Këtë verë nuk llogaritet largimi i tij. Merkaton e ardhshme Reali do të niset me një plan të qartë. Ata duan t’i japin Dortmundit Mariano Diaz, plus një shumë parash për të nënshkruar me Jadon Sancho. Anglezi do të ishte një nënshkrim gjigant, duke parë cilësitë e tij, që bashkë me Mbape janë kandidatë potencialë për të fituar Topin e Artë pas mbylljes së epokës Mesi-Ronaldo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Publikuar

-

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke arritur të realizojë vetëm 3 gola në 14 ndeshje. Tashmë, ish-sulmuesi i Genoas mund të largohet nga kuqezinjtë ndoshta që në merkaton e janarit, me Ibrahimovic që është gjithnjë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Pochettino trajneri i ri i Bayernit?/ Klubi gjerman merr vendimin e prerë

Publikuar

-

Pas largimit nga Tottenham, Mauricio Pochettino është ëprfolur shumë për të marrë drejtimin e Bayernit. Bavarezët shkarkuar pak kohë më parë kroatin Niko Kovac, ndërsa tani drejtimi i ekipit i është besuar Hansi Flick, i cili është në rolin e trajnerit të përkohshëm. Sipas “Bild”, nuk do të jetë Pochettino trajneri i ri i Bayernit. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve fantastikë që ka bërë këtë sezon. Sazlburgu e transferoi në verë nga Molde për 8 milionë euro, ndërsa vlera e kartonit të tij tani ka shkuar 60 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE