Connect with Us

Juventusi fiton miliona euro/ Talenti italian prezantohet tek ekipi i ri

Premier Liga

Juventusi fiton miliona euro/ Talenti italian prezantohet tek ekipi i ri

Publikuar

-

E ardhmja e Moise Kean është vulosur tashmë. Pas negociatave që zgjatën më shumë se një muaj, sulmuesi është zyrtarizuar si blerja më e fundit e anglezëve të Everton.

Shitja e 19-vjeçarit do të sjellë të paktën 30 milionë euro në arkat e klubit torinez. Tek Everton, Kean do konkurrojë për një vend në formacion me anglezin Calvert-Lewin dhe turkun Cenk Tosun, konkurrentë të një niveli më të ulët në krahasim me emrat e shumtë të sulmit të Juventusit.

Në kontratën e dakordsuar mes palëve nuk ka një klauzolë riblerjeje nga ana e Juventusit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merret zyrtarisht vendimi për të ardhmen e Premier League

Publikuar

-

Nga

Kthimi i futbollit dhe Ligës Premier tani nuk ka një datë përfundimtare pas takimit të aksionarëve. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të coronavirusit, por në një deklaratë të re, Liga Premier thotë se edicioni aktuale do të rifillojë vetëm kur të jetë gjithçka e sigurt. Sipas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit. Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduria/ Premier League mund të zhvendoset në Kinë

Publikuar

-

Nga

Një klub i Premierligës raportohet se ka parashtruar idenë ekstreme të përfundimi të sezonit aktual në Kinë. Premierliga është në mesin e shumë ligave të Evropës që ka pezulluar kampionatin si shkaku i koronavirusit. Drejtuesit e kësaj lige janë duke u përgatitur që të premten pasdite të mbajnë një video-konferencë, por ka shqetësime se autoritetet […]

LEXO TE PLOTE