Connect with Us

Rregulli i ri në futboll/ Guardiola hyn në histori

Premier Liga

Rregulli i ri në futboll/ Guardiola hyn në histori

Publikuar

-

Pep Guardiola hyn në historinë e futbollit anglez, por këtë radhë jo për ndonjë arritje sportive, përtej suksesit në Community Shield të skuadrës së tij, Manchester City, ndaj Liverpoolit.

48-vjeçari katalan bëhet i pari trajner në historinë e Community Shield që merr karton të verdhë. Ia tregoi gjyqtari Atkinson në minutën e 41-të, për protesta pas një faulli të ashpër ndaj David Silva.

Kartoni i verdhë për trajnerin është një normë e re e përfshirë në rregulloren e futbollit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Nuk fitoi dot, çudit Mourinho: 50 mijë tifozë do jenë të lumtur

Publikuar

-

Jose Mourinho thotë se tifozët do të jenë të kënaqur që do të ketë një ndeshje shtesë në shtëpi në FA Cup pas barazimit 1-1 me Southampton. “Ata janë një skuadër e mirë, ata luajnë në shtëpi dhe reaguan. Na vunë në presion në minutat e fundit dhe shënuan, por jemi akoma gjallë. Tifozët tanë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

FA Cup, rezulatet e plota/ Zhgënjen Tottenhami, kualifikohen “Dhelprat”

Publikuar

-

Janë mbyllur 6 sfidat e orës 16:00 në FA Cup dhe fokusi më i madh, ka qenë te skuadrat e Premier League. Tottenham i Jose Mourinhos ka bërë një tjetër hap fals në këtë Kupë dhe pasi iu deshën 180 minuta kundër Nottingham Forest, ka dalë barazim edhe kundër Southampton. Edhe pse Son i kaloi […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Pep Guardiola për lojtarin e tij/ Ai është pak bastard…

Publikuar

-

“David Silva është pak bastard”, ka thënë Pep Guardiola. Siç ka bërë të ditur Goal.com, trajneri i Manchester City-t ka folur për kapitenin e skuadrës angleze, i cili do t’i thotë lamtumirë Premier League në fundin e këtij sezoni. “Do të them diçka që David Silva e ka: respektin e kolegëve profesionistë, shokëve të skuadrës, […]

LEXO TE PLOTE