Connect with Us

NBA/ Ky basketbollist shkruan historinë

Sport

NBA/ Ky basketbollist shkruan historinë

Publikuar

-

Vince Carter shkruan historinë e basketbollit amerikan.

Lojtari 42-vjeçar, i cili njihet nga tifozët për zhytjet spektakolare që realizonte në rininë e tij, do të firmosë edhe për një vit tjetër me Atlanta Hawks, duke u bërë basketbollisti që ka luajtur më shumë sezone në NBA.

Sezoni që do të nisë në tetor do të jetë sezoni numër 22 për Carter, i cili lë kështu pas vetes Dirk Nowitzki, Kevin Garnett, Robert Parish dhe Kevin Willis, të gjithë me 21 sezone mbi shpatulla.

Vince Carter ka luajtur me 8 skuadra në NBA: Toronto Raptors, New Jersey Nets, Orlando Magic, Phoenix Suns, Dallas Mavericks, Memphis Grizliess, Sacramento Kings dhe Atlanta Hawks.

Ai ka një mesatare karriere prej 17,2 pikë, 4,4 topa në tabelë dhe 3,2 asist për ndeshje. Ka marrë pjesë 9 herë në All Star Game, por kurrë nuk ka arritur në Finalet e NBA.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: