Connect with Us

Dybala refuzon ofertën londineze/ Tani i kanë mbetur vetëm dy opsione

Premier Liga

Dybala refuzon ofertën londineze/ Tani i kanë mbetur vetëm dy opsione

Publikuar

-

Paulo Dybala i ka thënë edhe njëherë tjetër jo Premier League. Pasi refuzoi shkëmbimin me Lukakun dhe kalimin te Manchester United, sulmuesi argjentinas i ka thënë jo edhe propozimit të Tottenham Hotpsur, edhe pse Juventusi kishte pranuar ofertën prej 70 milionë eurosh të klubit londinez.

Tashmë opsionet që Dybala përveç qëndrimit te bardhezinjtë janë dy, të transferohet te PSG ose të kalojë te Interi. Më e avantazhuar në këtë garë është PSG-ja, pasi nëse Neymar transferohet te Barcelona, kampionët e Francës do të tentojnë të afrojnë me çdo kusht në Paris, Dybalan.

Megjithatë, duke parë sesi po shkojnë gjërat në merkato dhe dëshirën që ka Juventusi për të firmosur me Mauro Icardin, nuk përjashtohet as mundësia që të realizohet shkëmbimi mes dy sulmuesve argjentinas dhe që “La Joya” t’i bashkohet Antonio Contes te Interi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: