Connect with Us

Eliminatoret e Champions League/ Nuk mungojnë surprizat në ndeshjet e turit të tretë

Sport

Eliminatoret e Champions League/ Nuk mungojnë surprizat në ndeshjet e turit të tretë

Publikuar

-

Kanë përfunduar ndeshjet e para të raundit të tretë të eliminatoreve të Champions League. Celtic ka arritur të dalë me një pikë nga përballja me CFR Cluj e zhvilluar në Rumani.

Ishin vendasit ata që kaluan të parët në avantazh me golin e Rondon, por Forrest barazoi pak minuta më pas. Rezultati mbeti i pandryshuar, por skocezët do të kenë një test të vështirë përballë publikut të tyre një javë më pas.

Në ndeshjet e tjera, Krasnodar është mposhtur në shtëpi nga Porto me rezultatin e ngushtë 1-0. Po ashtu edhe Olympiacos ka fituar 1-0 ndaj Basaksehir në Turqi, një rezultat i madh i grekëve.

Basel është mposhtur 2-1 nga LASK në Zvicër, një tjetër rezultat i papritur. Ndërsa Maribor është mposhtur 3-1 nga Rosenborg. Ndeshjet e kthimit do të luhen pas një jave. Këto janë rezultatet e plota:

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE