Connect with Us

Pique e ka inatin me Realin/ “Ne nuk e bëjmë atë gjë, nuk na pëlqen ruleta ruse…”

La Liga

Pique e ka inatin me Realin/ “Ne nuk e bëjmë atë gjë, nuk na pëlqen ruleta ruse…”

Publikuar

-

Gerard Piqué, mbrojtës i Barcelonës, “thumboi” Realin e Madridit duke thënë se Barcelona nuk lë pas dore kampionatin dhe kupën për të luajtur me fatin në Champions League.

“Mund të lëmë pas dore kampionat e kupë, siç bëjnë disa, por neve nuk na pëlqen të luajmë ruletë ruse. Neve na pëlqen të punojmë nga dita e parë tek e fundit. Nuk i vlerësojnë titujt tanë kampion ndoshta sepse i kemi fituar me diferencë pikësh. Kampionati është gjithmonë objektivi më i mirë. Sigurisht që kemi dëshirë të fitojmë edhe Champions-in, por e dimë vështirësinë që ka ky kompeticion. Kampionati është ai që tregon nivelin real të ekipit”, tha Pique.

Barcelona ka fituar 8 nga 11 kampionatet e fundit në Spanjë, por suksesi i Real Madrid në Champions, ku madrilenët kanë fituar 3 Champions radhazi, e ka eklipsuar suksesin lokal të katalanasve

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: