Connect with Us

Ylli i madh bën Milanin të ëndërrojë/ I jep një “like”

La Liga

Ylli i madh bën Milanin të ëndërrojë/ I jep një “like”

Publikuar

-

Është një dëshirë e cila ka nisur nga sezoni i kaluar, megjithatë lidhja mes Luka Modric dhe Milanit asnjëherë nuk është kthyer në diçka serioze. Edhe pse, në fillim të merkatos drejtori Maldini shpjegoi se për mesfushorin nuk ka pasur kontakte dhe se transferimi është i vështirë të kryhet, sërish në distancë ka flirtime.

Këtë herë ato vinë nga ana e kroatit, i cili nëpërmjet në rrjeteve sociale ka klikuar dy herë “like” në lidhje me Milanin. Kaq ka mjaftuar për të ndezur edhe një herë fantazinë e milanistëve, ndërkohë që ‘Topi i Artë’ nuk është grumbulluar nga trajneri Zidane për ndeshjen miqësore ndaj Salzbrgut.

Ndërkohë, ajo që e bën më të dyshimtë situatën është se madrilenët kërkojnë me çdo kusht një mesfushor këtë merkato, ndërsa nëse nuk mbërrin Pogba atëherë talenti i Ajaxit, Doony Van De Bek, duhet të transferohet me patjetër. Kështu, 33-vjeçari mund të përfundojë në Milano, edhe pse duke parë përfitimet financiare te Reali, nuk do të jetë e lehtë për Milanin të plotësojë kushtet e Modric.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: