Connect with Us

Befason trajneri i njohur/ E ka mësuar anglishten nga seriali “Friends”

Premier Liga

Befason trajneri i njohur/ E ka mësuar anglishten nga seriali “Friends”

Publikuar

-

Jurgen Klopp ka zbuluar se e ka mësuar anglishten nga seriali i famshëm “Friends”.

Trajneri gjerman i Liverpulit tha se është shumë e lehtë për patriotët e tij që të mësojnë anglisht, pasi e duan shumë atë “sitcom”.

“E kam mësuar duke parë “Friends”, pasi kuptohet shumë lehtë. Në filma nuk e kuptoja mirë anglishten pasi flasin me dialekte të ndryshme. Te “Friends” dialogu është i lehtë, i kupton pothuajse të gjitha fjalët”, tha Klopp për BBC.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Publikuar

-

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme. Mund ta kishte lënë futbollin, por ajo çka kaluar në jetë e ka motivuar 22-vjeçarin të luftojë shumë për atë që do dhe sot i gëzohet gjithçkaje ka arritur. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë. Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pogba kapet mat me trajnerin e njohur/ Ky do të jetë klubi i ri?

Publikuar

-

Nëse Zidane nuk arriti dot ta transferonte patriotin e tij gjatë verës së fundit, mund ta bëjë këtë gjë në merkaton e janarit apo të verës së ardhshme. Një foto e dy francezëve e publikuar nga “Daily Mirror”, ku ata shihen duke biseduar në Dubai ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do […]

LEXO TE PLOTE