Connect with Us

Lukaku zyrtarisht zikaltër/ Ylli belg zbulon pse zgjodhi Interin

Seria A

Lukaku zyrtarisht zikaltër/ Ylli belg zbulon pse zgjodhi Interin

Publikuar

-

Merr fund telenovela e verës, tani Romelu Lukaku edhe zyrtarisht është një lojtar i Interit.

Belgu nis aventurën e re me zikaltrit dhe tani do të vihet nën urdhrat e Antonio Conte-s. Entuziazmi tek tifozët është shumë i madh, teksa e kanë pritur me kore të mëdha lojtarin në aeroport, në momentin që ai ka mbërritur.

Sulmuesi do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare, që do ta mbajë të lidhur deri në vitin 2024 me ekipin e ri. Fjalët e para të belgut si një lojtar i Interit, ishin: “Interi nuk është për të gjithë, prandaj e zgjodha. Jam këtu për t’i rikthyer zikaltërit tek fitoret”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Napoli dhe Hysaj janë katastrofë, i mund Fiorentina në shtëpi

Publikuar

-

Është mbyllur takimi në Sao Paolo mes Napolit dhe Fiorentinës, me fitoren e pastër 0-2 të miqve. Golat nga Chiesa dhe Vlahovic i japin fitoren Fiorentinës dhe zhytin edhe më shumë në krizë rezultatesh Napolin e Gatussos. Ndeshja nisi më mirë për Napolin, që provoi të kalonte e para në avantazh. Megjithatë, goli mungoi dhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E bleu në verë, Interi largon dështakun 23 milionë eurosh

Publikuar

-

Trajneri Antonio Conte ka vendosur dhe mesfushori i krahut Valentino Lazaro nuk bën më pjesë e planeve të tij. 23-vjeçari u mor me shpresa të mëdha nga Hertha e Berlinit, madje italianët paguan 22.4 milionë euro për të, por rezultoi një dështim i madh. Italianët kanë gjetur akordin me Newcastle për largimin e austriakut. Mesfushori […]

LEXO TE PLOTE