Connect with Us

Shkëlqeu në Kroaci, Myrto Uzuni pranë kalimit te klubi i njohur spanjoll

Kombëtare

Shkëlqeu në Kroaci, Myrto Uzuni pranë kalimit te klubi i njohur spanjoll

Publikuar

-

Nga Kroacia drejt Spanjës. Mes fushori me tipare sulmuese i Kombëtares pritet që të bëjë hapin e madh në karrierë. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se Myrto Uzuni është në radarët e skuadrës së Majorkës dhe palët janë pranë arritjes së marrëveshjes për të kompletuar transferimin.

Pas ecurisë fantastike në vendin tonë, ai e shfrytëzoi mjaft mirë edhe trampolinën kroate për të kaluar në një nga kampionatet elitare siç është La Liga. Mesi, Suarez, Grizman, apo Hazard, Ramos e Modriç janë disa nga yjet katalanas dhe madrilenë me të cilët futbollisti i Kombëtares shqiptare do të ketë fatin që të përballet në rast se do të realizohet ky transferim për sezonin e ri.

Myrto Uzuni ishte një nga futbollistët që spikati në vendin tonë. Në stacionin e fundit, Laçi, ai ia doli që të bindë drejtuesit e skuadrës së Lokomotivës së Zagrebit që të vihen në lëvizje. Me anë të ish-trajnerit të kurbinasve, Besnik Prenga, u bë i mundur edhe kalimi i Uzunit në Kroaci. Prenga ishte dhe është aktualisht një prej skautëve të ekipit kroat dhe piketoi Uzunin. Në një sezon me ekipin kroat, u aktivizua në 29 takime të vlefshme për elitën e futbollit kroat duke qenë protagonistnë 15 gola të Lokomotivës së Zagrebit.

Uzuni shënoi shtatë gola dhe asistoi në tetë të tjerë për shokët e tij. Gjithashtu, shqiptari shënoi edhe një gol në Kupën e Kroacisë me skuadrën e tij gjatë sezonit të fundit. Në periudhën e fazës përgatitore me Lokomotivën, ai ishte një nga futbollistët më aktivë ku nuk munguan edhe golat e realizuar prej tij.

Gazeta ka mësuar se për Uzunin ka një interesim të fortë nga ekipi spanjoll, i cili sezonin e fundit e përfundoi në vend të pestë në Ligën e Dytë spanjolle dhe më tej ia doli që të siguronte ngjitjen në fazën “play-off”. Skuadra spanjolle drejtohet nga Visente Moreno.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: