Connect with Us

Mbyllet merkato në Angli/ Ja ekipet që kanë shpenzuar më shumë, Liverpooli “lë nam”

Premier Liga

Mbyllet merkato në Angli/ Ja ekipet që kanë shpenzuar më shumë, Liverpooli “lë nam”

Publikuar

-

Merkato e Premier League u mbyll dje në darkë zyrtarisht , por cilat janë skuadrat që kanë shpenzuar më shumë në këtë sesion të verës?

“Sky Sport” ka bërë një renditje të të gjitha 20 skuadrave të kategorisë kryesore të futbollit anglez. Në krye është Manchester City, i ndjekur nga United dhe Arsenal.

Klasifikimi mbyllet me një surprizë, duke parë se në vendin e fundit ndodhet Liverpooli, kampion i Europës.

Renditja e plotë:

1. Manchester City, 167 milionë euro

2. Manchester United, 159 milionë

3. Arsenal, 152.4 milionë

4. Aston Villa, 148.6 milionë

5. Everton, 119.9 milionë

6. Tottenham, 114 milionë

7. Leicester, 106.1 milionë

8. Wolverhampton, 97 milionë

9. West Ham, 79.7 milionë

10. Newcastle, 68.4 milionë

11. Brighton, 65.75 milionë

12. Bournemouth, 56.45 milionë

13. Southampton, 54.6 milionë

14. Sheffield United, 47.5 milionë

15. Chelsea, 45 milionë

16. Watford, 38.6 milionë

17. Burnley, 9.4 milionë

18. Crystal Palace, 7.6 milionë

19. Norwich, 4.2 milionë

20. Liverpool, 1.9 milionë

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Publikuar

-

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij.

Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni do të paguajë 120 milionë euro te Barcelona, nga të cilat 18 milionë euro do të kalojnë në arkën e Liverpoolit.

Ky është një bonus i përfshirë në marrëveshjen mes Liverpoolit dhe Barcelonës në janar të vitit 2018, koha kur braziliani la “Anfield” për t’u transferuar në “Camp Nou”.

Klubi katalanas pagoi 150 milionë euro për kartonin e Coutinhos, por ai nuk arriti dot të përshtatej në Spanjë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Chelsea kalon direkt në avantazh/ Fiksojeni mirë këtë djalosh

Publikuar

-

Chelseas i është dashur vetëm 7 minuta të gjejë golin e avantazhit kundër Leicesterit në duelin që po luhet në “Stamford Bridge”.

Autor i golit është 20-vjeçari, Mason Mount, një djalosh që konsiderohet e ardhmja e Chelseas dhe Anglisë.

Të mendosh që për djaloshin anglez kjo është ndeshja e parë që debuton në Premier League. Debutim më të mbarë se kaq as që mund ta ëndërronte. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Një nga më të mirët në histori/ Mbrojtësi legjendar var këpucët në gozhdë

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Chelseas dhe Anglisë, Ashley Cole, ka zyrtarizuar pensionimin e tij nga të gjitha aktivitetet e futbollit profesionist në moshën 38-vjeçare, pas një karriere prej dy dekadash. Ai e konfirmoi vendimin e tij në Sky Sports, pak minuta para duelit mes Chelseas dhe Leicesterit.

“E kam menduar shumë gjatë dhe mendoj se ka ardhur momenti i duhur për të varur këpucët në gozhdë”, deklaroi Cole.

Ai numëron mbi 508 ndeshje, ka fituar tre herë Premier League, 1 herë Champions League dhe konsiderohet si një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në histori. /CNA.al

LEXO TE PLOTE