Connect with Us

Video/ Liverpooli e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri

Premier Liga

Video/ Liverpooli e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri

Publikuar

-

Liverpool e nis me hap kampioni sezonin 2019-2020.

Kampionët e Europës nuk falën që në start, duke shkatërruar me “poker” golash të sapongjiturit në Premier League, Norwich City. Një fitore 4-1 për të besuarit e Jurgen Klopp që hipotekuan 3 pikët ende pa mbyllur pjesa e parë.

Takimi nisi furishëm për vendasit, me Origi që detyroi Krul të nxirrte topin nga rrjeta ende pa u plotësuar 7 minuta lojë. Në fakt ishte një autogol i Grant Hanley, çka rezultoi fatale për “kanarinat”.

Pak minuta më pas, më saktë në të 19-tën ishte radha e Mohamed Salah për të përshëndetur rrjetën kundërshtare, teksa Virgil van Dijk dhe Divock Origi në minutat 28-të dhe 43-të vulosën pjesën e parë në 4-0. Goli i Teemu Pukki për miqtë në pjesën e dytë, shërbeu vetëm për statistikë.

Ndërkohë, lajmi më i keq për skuadrën “The Reds” vjen nga Alisson Becker. Braziliani la fushën i dëmtuar, duke i lënë vendin Adrian, që e mbrojti portën e Liverpool për rreth 50 minuta.
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Publikuar

-

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij.

Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni do të paguajë 120 milionë euro te Barcelona, nga të cilat 18 milionë euro do të kalojnë në arkën e Liverpoolit.

Ky është një bonus i përfshirë në marrëveshjen mes Liverpoolit dhe Barcelonës në janar të vitit 2018, koha kur braziliani la “Anfield” për t’u transferuar në “Camp Nou”.

Klubi katalanas pagoi 150 milionë euro për kartonin e Coutinhos, por ai nuk arriti dot të përshtatej në Spanjë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Chelsea kalon direkt në avantazh/ Fiksojeni mirë këtë djalosh

Publikuar

-

Chelseas i është dashur vetëm 7 minuta të gjejë golin e avantazhit kundër Leicesterit në duelin që po luhet në “Stamford Bridge”.

Autor i golit është 20-vjeçari, Mason Mount, një djalosh që konsiderohet e ardhmja e Chelseas dhe Anglisë.

Të mendosh që për djaloshin anglez kjo është ndeshja e parë që debuton në Premier League. Debutim më të mbarë se kaq as që mund ta ëndërronte. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Një nga më të mirët në histori/ Mbrojtësi legjendar var këpucët në gozhdë

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Chelseas dhe Anglisë, Ashley Cole, ka zyrtarizuar pensionimin e tij nga të gjitha aktivitetet e futbollit profesionist në moshën 38-vjeçare, pas një karriere prej dy dekadash. Ai e konfirmoi vendimin e tij në Sky Sports, pak minuta para duelit mes Chelseas dhe Leicesterit.

“E kam menduar shumë gjatë dhe mendoj se ka ardhur momenti i duhur për të varur këpucët në gozhdë”, deklaroi Cole.

Ai numëron mbi 508 ndeshje, ka fituar tre herë Premier League, 1 herë Champions League dhe konsiderohet si një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në histori. /CNA.al

LEXO TE PLOTE