Connect with Us

Video që po bën namin, ja si talenti shqiptar merr zvarrë gjithë lojtarët e Barcelonës

Kombëtare

Video që po bën namin, ja si talenti shqiptar merr zvarrë gjithë lojtarët e Barcelonës

Publikuar

-

Talentet shqiptare që luajnë me ekipet e moshave në Greqi janë të shumtë, prandaj mbështetja që duhet të vijë nga Shqipëria, shkon përtej kontakteve me zyrtarët tanë. Padyshim që një ngrohtësi duhet t’u vijë edhe nga ana e mediave sportive, për t’u mos ndjerë të harruar nga vendi i tyre.

E si mund të mos shkruajmë për mesfushorin shkodran që luan me të rinjtë e Olimpiakos U-17? Bëhet fjalë për Andrea Ndojin, që shkëlqen në fushë nga të gjitha drejtimet shkruan Shqiperia.ch, Zotëron fizikun e duhur për t’u përballur me kundërshtarin, shpejtësinë e nevojshme për t’iu shkëputur dhe teknikën e duhur për ta lënë…si një piketë!

Në përgatitjet që po zhvillohen për sezonin e ardhshëm, Ndoj ka arritur t’i shënoj edhe Barcelonës U-17. Ndeshja u luajt gjatë ditës së djeshme, ndërsa goli i talentit shqiptar ishte një kryevepër. Duke i marrë lojtarët zvarrë që nga mesfusha, Ndoj arriti të finalizonte edhe me këmbën e kundërt, për të përmbyllur në mënyrën ideale një aksion personal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: