Connect with Us

Bindet Icardi/ Gati transferimi te rivali i madh i Interit

Seria A

Bindet Icardi/ Gati transferimi te rivali i madh i Interit

Publikuar

-

Njëra nga telenovelat më të bujshme të kësaj merkatoje verore është në seritë e fundit. Mauro Icardi është gati të largohet nga Interi, por jo nga Serie A.

Sipas “Tuttosport“, argjentinasi është i hapur të transferohet te Roma, në një marrëveshje që do të përfshihet edhe Edin Dzeko. Boshnjaku është një nga kërkësat e para të Conte-s, që nga dita e parë kur mori drejtimin e Interit.

Në anën tjetër, dëshira e Icardit është të transferohet te Juventusi, por klubi zikaltër nuk pranon të bëjë marrëveshje me bardhezinjtë dhe ka zgjedhur Romën.

Klubi kryeqytetas përveçse kartonit të Dzeko-s, do të ofrojë edhe 45 milionë euro në këmbim të Icardit. Akoma nuk dihen detajet e tjera të kontratës, por thuhet se akordi mes palëve është arritur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi nuk mjaftohet vetëm me Eriksen, tani do edhe një super sulmues

Publikuar

-

Inter totalisht i çmendur në këtë merakto. Pasi kanë siguruar shërbimet e Ashley Young dhe Victor Moses, si dhe kanë mbyllur marrëveshjen për Christian Eriksen, zikaltrit përqendrohen totalisht tashmë tek Olivier Giroud. Sipas raportimeve të fundit nga Alfredo Pedulla, drejtuesit e Inter kanë nisur kontaktet përsëri me Chelsean për të mbyllur marrëveshjen sa i përket […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Hysaj vë me shpatulla pas murit Napolin, zbulohet kushti i shqiptarit

Publikuar

-

“O Napoli ti rinovojë kontratë, ose largohet në verë”, – ky është ultimatumi i agjentit të Elseid Hysajt, Mario Giuffredit. Ky i fundit ka qenë i qartë në fjalët e tij për Radio Kiss Kiss në lidhje me të ardhmen e shqiptarit. Ai mendon se shqiptari ka pritur mjaftueshëm dhe nëse nuk i rinovojnë kontratën […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Paç fatin e Januzajt/ “Tradhtari” i Shqipërisë do të transferohet tek ekipi i madh

Publikuar

-

Adnan Januzaj mund të jetë një futbollist i Romës. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i mesfushorit belg me origjinë shqiptare, Dirk de Vriese, që për “LaRoma24” ka zbuluar se marrëveshja mund të arrihet shumë shpejt. “Jemi në kontakt me Romën. Po vlerësojmë kushtet e formulës që do të firmosin atje. Një ide është huazimi me […]

LEXO TE PLOTE