Connect with Us

Dy supersfida brenda javës/ Rama “kërcënon” Kukësin pas hedhjes së shortit

Sport

Dy supersfida brenda javës/ Rama “kërcënon” Kukësin pas hedhjes së shortit

Publikuar

-

Partizani do ta nisë mbrojtjen e titullit më 24 gusht, me një përplasje “titanësh” për Superioren. Përballë “demave” do të jenë nënkampionët e vendit, që kanë në drejtim një “pinjoll të kuq”, Shpëtim Duron. Shorti I hedhur sot në FSHF, që përcaktoi edhe kalendarin, është komentuar nga drejtori i të kuqve, Olsi Rama:

“E nisim më 18 gusht ndaj Kukësit në Superkupë dhe më pas sërish me Kukësin. Ky është kampionati dhe do të bëjmë ndeshje të mëdha. Natyrisht, dy ndeshje me të njëjtin ekip, sidomos në vapën e verës, nuk janë asnjëherë të dëshiruara, por ky është kampionati. Ky është shorti. Ne do të bëjmë ndeshjet tona. Kemi dy ndeshje jashtë fushe dhe shikoj ndeshjen e fundit i bie në Korçë”.

“Partizani është gati. Kemi shumë elementë cilësorë në ekip. E kemi përforcuar grupin aty ku kishim mangësi. Stafi teknik po përgatitet. Pas Europës po bëjmë një minifazë për të kapur ritmin e kampionatit. Kupat e Europës ofrojnë sfida të forta. Aty matëm forcën e ekipit. Tani mendojmë për kampionatin, i cili është mjaft i gjatë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE