Connect with Us

Perez, a je në vete?/ Oferta e fundit për Neymar është e frikshme

La Liga

Perez, a je në vete?/ Oferta e fundit për Neymar është e frikshme

Publikuar

-

“El Clasico” e parë e këtij sezoni luhet në gusht por jo në fushën e lojës. Reali i Madridit nuk e ka mbyllur ende merkaton e kësaj vere, pasi presidenti Florentino Perez kërkon edhe një tjetër goditje të madhe pas asaj të Hazard.

Reali ka hyrë mes Barcelonës dhe PSG-së për të tentuar transferimin e Neymar në “Santiago Bernabeu” me një ofertë vërtet të çmendur. Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle, “Los Blancos” i kanë ofruar brazilianit një pagë vjetore prej 40 milionë eurosh në sezon.

Neymar preferon Barçën por për t’u larguar nga Parisi, por ai nuk do t’i thoshte jo as kalimit te Reali. Megjithatë, mbetet për t’u parë se cila do të jetë oferta që klubi merengues do të bëjë në drejtim të PSG-së për kartonin e futbollistit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE