Connect with Us

Zyrtare/ Juventusi ‘largon’ transferimin e bujshëm të verës

Seria A

Zyrtare/ Juventusi ‘largon’ transferimin e bujshëm të verës

Publikuar

-

Luca Pellegrini, i transferuar pak javë më parë nga Roma, si pjesë e operacionit që çoi Spinazzolan te verdhekuqtë, nuk do të qëndrojë te Juventus.

Mbrojtësi i majtë do të transferohet në një tjetër ekip në formë huazimi në mënyrë që të ketë mundësi për të luajtur më tepër. Ish-lojtari i Romës me shumë mundësi do të rikthehet te Cagliari, ku sezonin e kaluar luajti i huazuar duke bërë paraqitje vërtet të mira.

Për mbrojtësin interesohen edhe klube të tjera në Serie A, por vetë ai preferon të rikthehet në Sardenjë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Napoli dhe Hysaj janë katastrofë, i mund Fiorentina në shtëpi

Publikuar

-

Është mbyllur takimi në Sao Paolo mes Napolit dhe Fiorentinës, me fitoren e pastër 0-2 të miqve. Golat nga Chiesa dhe Vlahovic i japin fitoren Fiorentinës dhe zhytin edhe më shumë në krizë rezultatesh Napolin e Gatussos. Ndeshja nisi më mirë për Napolin, që provoi të kalonte e para në avantazh. Megjithatë, goli mungoi dhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E bleu në verë, Interi largon dështakun 23 milionë eurosh

Publikuar

-

Trajneri Antonio Conte ka vendosur dhe mesfushori i krahut Valentino Lazaro nuk bën më pjesë e planeve të tij. 23-vjeçari u mor me shpresa të mëdha nga Hertha e Berlinit, madje italianët paguan 22.4 milionë euro për të, por rezultoi një dështim i madh. Italianët kanë gjetur akordin me Newcastle për largimin e austriakut. Mesfushori […]

LEXO TE PLOTE