Connect with Us

Daja bën pazar te Flamurtari, një tjetër lojtar gati të bashkohet me Skënderbeun

Sport

Daja bën pazar te Flamurtari, një tjetër lojtar gati të bashkohet me Skënderbeun

Publikuar

-

Skënderbeu i këtij sezoni vazhdon që të përforcohet me elementë cilësorë të cilët trajneri Ilir Daja shpreson që t’i ketë sa më parë në dispozicion në mënyrë që të fillojë punën për edicionin që nis vetëm pas dy javësh.

Grupi aktual nuk duket se është në gjendje të përballojë këtë pjesë të parë të edicionit ndaj po kërkohen përforcime të tjera për të bërë të mundur që Daja të ketë një ekip cilësor i cili me kalimin e kohës të mund të renditet në zonën e Europës në kampionat.

Këto përforcime Daja vazhdon t’i kërkojë nga klubet ku ka qenë pjesë dhe futbollistë që i ka drejtuar vetë më parë. Kështu, pas Koliçit e Turtullit, Skënderbeut pritet t’i bashkohet një tjetër emër që trajneri ka drejtuar në Vlorë, shkruan “Vipsport.al”

Blerim Kotobelli është shumë pranë firmës me klubin korçar, i cili ka nevojë për një mbrojtës të majtë tani që Abazi i dha lamtumirën. Të dy palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe vetëm çështje të vogla burokratike ndajnë Kotobellin nga klubi korçar.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE