Connect with Us

E bujshme/ Sirena italiane për Franck Ribery

Seria A

E bujshme/ Sirena italiane për Franck Ribery

Publikuar

-

Pas largimit nga Bayerni, ofertat për Franck Ribery kanë qenë të shumta duke filluar nga Kina, SHBA-ja, Australia, Katari, Rusia etj.

Por, ylli francez dëshiron të luajë akoma në nivele të mëdha. Së fundi, “Sky Sport” raporton se mesfushori francez është pranë transferimit te Fiorentina në Serie A.

Pronari i ri i klubit vjolë, italo-amerikani, Commisso, synon të sjellë në Firence emra të medhenj dhe me eksperiencë. Problem mbetet paga e lartë e francezit, por deri në fund të merkatos mund të arrihet marrëveshja mes palëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi nuk mjaftohet vetëm me Eriksen, tani do edhe një super sulmues

Publikuar

-

Inter totalisht i çmendur në këtë merakto. Pasi kanë siguruar shërbimet e Ashley Young dhe Victor Moses, si dhe kanë mbyllur marrëveshjen për Christian Eriksen, zikaltrit përqendrohen totalisht tashmë tek Olivier Giroud. Sipas raportimeve të fundit nga Alfredo Pedulla, drejtuesit e Inter kanë nisur kontaktet përsëri me Chelsean për të mbyllur marrëveshjen sa i përket […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Hysaj vë me shpatulla pas murit Napolin, zbulohet kushti i shqiptarit

Publikuar

-

“O Napoli ti rinovojë kontratë, ose largohet në verë”, – ky është ultimatumi i agjentit të Elseid Hysajt, Mario Giuffredit. Ky i fundit ka qenë i qartë në fjalët e tij për Radio Kiss Kiss në lidhje me të ardhmen e shqiptarit. Ai mendon se shqiptari ka pritur mjaftueshëm dhe nëse nuk i rinovojnë kontratën […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Paç fatin e Januzajt/ “Tradhtari” i Shqipërisë do të transferohet tek ekipi i madh

Publikuar

-

Adnan Januzaj mund të jetë një futbollist i Romës. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i mesfushorit belg me origjinë shqiptare, Dirk de Vriese, që për “LaRoma24” ka zbuluar se marrëveshja mund të arrihet shumë shpejt. “Jemi në kontakt me Romën. Po vlerësojmë kushtet e formulës që do të firmosin atje. Një ide është huazimi me […]

LEXO TE PLOTE