Connect with Us

E fundit/ Perisic nis stërvitjen me Bayernin të mërkurën

BundesLiga

E fundit/ Perisic nis stërvitjen me Bayernin të mërkurën

Publikuar

-

Thuajse e kryer, Ivan Persic mund ta quajmë si futbollistin më të ri të Bayernit. Interi ka pranuar huazimin prej 5 milionë eurosh të nënkampionit të botës në Mynih me të drejtë blerje për 25 milionë euro në fund të sezonit.

Duke qenë se nuk ia doli me Sane, Bayerni hodhi sytë te kroati i Interit, i cili është jashtë planeve të Conte-s, ndaj dhe transferimi i tij në Mynih nuk pritet të ketë probleme.

Sipas “TZ”, Perisic pritet të kryejë vizitat brenda 24 orëve të ardhshme, ndërsa ditën e mërkurë mund të dalë në stërvitje me bavarezët.

Verën e kaluar, Perisic u kërkua me shumë ngulm nga Man. United, por trajneri i atëhershëm Spalletti nuk donte të hite dorë nga kroati, ndryshe nga Conte. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

Publikuar

-

Dortmundi e ka nisur vitin 2020 me një fitore spektakolare 3-5 në transfertë ndaj Augbsburg. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte 19-vjeçari, Erling Haaland, i transferuar merkaton e janarit për 45 milionë euro nga Salzburg. Deri në minutën e 55′, Augsburgu po udhëhiqte 3-1. Në minutën e 56′, Favre aktivzion norvegjezin Haaland dhe aty fillon […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

Publikuar

-

Augsburgu dhe Dortmundi po dhurojnë një ndeshje spektakolare për javën e 18-të të Bundesligës. Deri në minutën e 55′, vendasit po kresonin 3-1. në minutën e 56′, trajneri i Dortmundit, Favre, largon Piszczek dhe fut Erling Haaland, 19-vjeçarin norvegjez i cili u ble në merkaton e janarit për një shumë totale rreth 45 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Nuk ishte njerëzor”, mbrojtësi sulmon ashpër Besnik Hasin

Publikuar

-

Nga

Besnik Hasi është duke kaluar një moment të mirë në karrierë, teksa po lufton për titullin në Arabinë Saudite me skuadrën e tij të Al Raedit. Ndërkohë një nga periudhat më të këqija dhe për t’u harruar sa i përket teknikut shqiptar, është ajo në Poloni. Pikërisht në periudhën kur do të drejton Legian e […]

LEXO TE PLOTE