Connect with Us

Interi fiton 8-0/ Blerja më e bujshme e verës shënon 4 gola

Seria A

Interi fiton 8-0/ Blerja më e bujshme e verës shënon 4 gola

Publikuar

-

Conte po iu merr “shpirtin” futbollistëve të Interit. Pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Valencia-s, ku koha e rregullt përfundoi në brazim dhe zikaltrit fituan me penallti, sot Interi ka zhvilluar një tjetër miqësore. Këtë herë kundër ekipit të Serisë D, Virtus Bergamo.

Djemtë e Conte-s fituan me rezultatin e thellë 8-0, 4 gola u shënuan nga Romelu Lukaku, transferimi më i bujshëm i kësaj verë. Njëkohësisht, belgu është transferimi më i shtrenjtë në historinë e klubit zikaltër. Ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Vecino (2) dhe talenti Esposito (2). /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Napoli dhe Hysaj janë katastrofë, i mund Fiorentina në shtëpi

Publikuar

-

Është mbyllur takimi në Sao Paolo mes Napolit dhe Fiorentinës, me fitoren e pastër 0-2 të miqve. Golat nga Chiesa dhe Vlahovic i japin fitoren Fiorentinës dhe zhytin edhe më shumë në krizë rezultatesh Napolin e Gatussos. Ndeshja nisi më mirë për Napolin, që provoi të kalonte e para në avantazh. Megjithatë, goli mungoi dhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E bleu në verë, Interi largon dështakun 23 milionë eurosh

Publikuar

-

Trajneri Antonio Conte ka vendosur dhe mesfushori i krahut Valentino Lazaro nuk bën më pjesë e planeve të tij. 23-vjeçari u mor me shpresa të mëdha nga Hertha e Berlinit, madje italianët paguan 22.4 milionë euro për të, por rezultoi një dështim i madh. Italianët kanë gjetur akordin me Newcastle për largimin e austriakut. Mesfushori […]

LEXO TE PLOTE