Connect with Us

Roma dhe Reali dhurojnë spektakël/ 4 gola në 45 minutat e para (video)

La Liga

Roma dhe Reali dhurojnë spektakël/ 4 gola në 45 minutat e para (video)

Publikuar

-

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e miqësores që po luhet në “Olimpico” mes Romës dhe Realit. Plot 4 gola u shënuan në pjesën e parë. Madrilenët kaluan të parët në avantazh me golin e Marcelos në 16′ pas asistit fantastik të Modric.

https://twitter.com/goal201920/status/1160617160315506689

3 golat e tjerë u shënuan në një hark prej 6 minutash. Në minutën e 34′, Roma barazoi rezultatin përkohësisht me golin e shënuar nga Diego Perotti.

https://twitter.com/i/status/1160621620878303232

4 minuta më vonë, një kombinim mes dy brazilianëve Marcelo-Casemiro solli golin e dytë për madrilenët.

Pa kaluar 120 sekonda, vendasit barazuan në minutën e 40 me golin e Dzekos.

Kjo miqësore ështe e vlefshme për trofeun “Marbel Green Cup”, që lidhet me promovimin e politikave për një zhvillim të qëndrueshëm të planetit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

I shënoi Interit/ Djaloshi i artë i Barcelonës vendos rekord historik

Publikuar

-

Ansu Fati ka qenë zbulimi më i madh i Barcelonës këtë sezon dhe jo vetëm. 17-vjeçari i dha fitoren mbrëmë katalanasve me golin e tij 1-2 në tranfertë ndaj Interit. 17-vjeçari hyri në vend të Carles Perez në minutën e 84′ dhe shënoi golin e fitores tre minuta më vonë. Ai bëhet golashënuesi më i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Mori vesh se ish-ekipi i tij u eliminua/ Reagimi i yllit të Barcelonës po bën xhiron e botës

Publikuar

-

Barcelona fitoi mbrëmë 1-2 në “San Siro” ndaj Interit, duke i nxjerrë jashtë Championsit këta të fundit. Të gjithë futbollistët e Barcelonës ishin të lumtur në fund të ndeshjes, me përjashtim të Frenkie De Jong. Holandezi u trishtua pa masë kur kuptoi në fund se ish-ekipi i tij Ajax, ka mbetur jashtë Championsit, pas humbjes […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Champions League: Hesht “San Siro”, shënon Barcelona

Publikuar

-

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në “San Siro”, duke heshtur 72 mijë tifozët e pranishëm. katalansit shënuan me Carles Perez në minutën e 22′ pas një pasimi të gjatë të Griezmann dhe asistit të Vidal. Me këtë rezultat vështirësohen akoma edhe më shuëm shansët e zikaltërve për t’u kualifikuar për në fazën tjetër, pasi […]

LEXO TE PLOTE