Connect with Us

Spektakël në “Old Trafford”/ Man. United i papërmbajtshëm, Chelsea për turp (video)

Premier Liga

Spektakël në “Old Trafford”/ Man. United i papërmbajtshëm, Chelsea për turp (video)

Publikuar

-

Java e parë e Premier League filloi direkt me një supersfidë mes Man. United dhe Chelseas që u luajt në “Old Trafford”. “Djajtë e Kuq” dominuan takimin nga minuta e parë deri në fund dhe fituan me rezultatin 4-0.

Në minutën e 18′, Rashford u pengua në zonë nga Kurt Zouma duke shkaktuar penallti, të cilën po vetë Rashford e ekzekutoi në mënyrë perfekte. Me rezultatin 1-0 u mbyll pjesa e parë.

Në 45-minutat e dyta pritej reagimi i djemve të Lampard, por ndodhi e kundërta. Të zotët e shtëpisë shënuan edhe dy herë të tjera brenda 120 sekondave me Martial 65′ dhe sërish Rashford 67′.

Në minutën e 81′, United shënoi golin e katërt me të riun, Daniel James, i transferuar këtë verë. Duhet përmendur fakti që Paul Pogba dha dy asiste në këtë ndeshje duke lënë pas zërat e verës që e lidhnin me një largim nga Manchesteri.

Solskjaer e nis në mënyrën e duhur sezonin e ri, ndërsa Lampard ka shumë punë për të bërë me të tijtë.

Golat e këtij takimi mund t’i ndiqni më poshtë. CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Liverpooli fërkon duart/ Ja sa milionë euro do të fitojë nga shitja e Coutinho te Bayern

Publikuar

-

Philippe Coutinho është huazuar për një sezon te Bayerni me të drejtë blerje në fund të tij.

Në rast se do të ndodhë shitja përfundimtare, Bayerni do të paguajë 120 milionë euro te Barcelona, nga të cilat 18 milionë euro do të kalojnë në arkën e Liverpoolit.

Ky është një bonus i përfshirë në marrëveshjen mes Liverpoolit dhe Barcelonës në janar të vitit 2018, koha kur braziliani la “Anfield” për t’u transferuar në “Camp Nou”.

Klubi katalanas pagoi 150 milionë euro për kartonin e Coutinhos, por ai nuk arriti dot të përshtatej në Spanjë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Video: Chelsea kalon direkt në avantazh/ Fiksojeni mirë këtë djalosh

Publikuar

-

Chelseas i është dashur vetëm 7 minuta të gjejë golin e avantazhit kundër Leicesterit në duelin që po luhet në “Stamford Bridge”.

Autor i golit është 20-vjeçari, Mason Mount, një djalosh që konsiderohet e ardhmja e Chelseas dhe Anglisë.

Të mendosh që për djaloshin anglez kjo është ndeshja e parë që debuton në Premier League. Debutim më të mbarë se kaq as që mund ta ëndërronte. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Një nga më të mirët në histori/ Mbrojtësi legjendar var këpucët në gozhdë

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Arsenalit, Chelseas dhe Anglisë, Ashley Cole, ka zyrtarizuar pensionimin e tij nga të gjitha aktivitetet e futbollit profesionist në moshën 38-vjeçare, pas një karriere prej dy dekadash. Ai e konfirmoi vendimin e tij në Sky Sports, pak minuta para duelit mes Chelseas dhe Leicesterit.

“E kam menduar shumë gjatë dhe mendoj se ka ardhur momenti i duhur për të varur këpucët në gozhdë”, deklaroi Cole.

Ai numëron mbi 508 ndeshje, ka fituar tre herë Premier League, 1 herë Champions League dhe konsiderohet si një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në histori. /CNA.al

LEXO TE PLOTE