Connect with Us

E zbulon “Bild”/ Bayerni me lojtar të ri, nënkampioni i botës kryen testet mjekësore

BundesLiga

E zbulon “Bild”/ Bayerni me lojtar të ri, nënkampioni i botës kryen testet mjekësore

Publikuar

-

Tashmë nuk ka më dilema, Ivan Perisic do të luajë me Bayernin në sezonin e ri. Nënkampioni i botës ka kryer vizitat mjekësore sot rreth orës 11:30, në spitalin “Barmherzige Brüder”. Kroati u fotografua nga “Bild” duke thënë: “Po, unë thjesht bëra kontrollin mjekësor”.

Zyrtarizimi është thjesht çështje orësh. Formula e transferimit është e tillë: Bayerni do të paguajë 5 milionë euro për huazimin e kroatit me të drejtë blerje për 20 milionë euro në fund të sezonit të ri. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

Publikuar

-

Dortmundi e ka nisur vitin 2020 me një fitore spektakolare 3-5 në transfertë ndaj Augbsburg. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte 19-vjeçari, Erling Haaland, i transferuar merkaton e janarit për 45 milionë euro nga Salzburg. Deri në minutën e 55′, Augsburgu po udhëhiqte 3-1. Në minutën e 56′, Favre aktivzion norvegjezin Haaland dhe aty fillon […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video: 19-vjeçari i Dortmundit i magjeps të gjithë, shënon golin e parë pas 3 minutash lojë

Publikuar

-

Augsburgu dhe Dortmundi po dhurojnë një ndeshje spektakolare për javën e 18-të të Bundesligës. Deri në minutën e 55′, vendasit po kresonin 3-1. në minutën e 56′, trajneri i Dortmundit, Favre, largon Piszczek dhe fut Erling Haaland, 19-vjeçarin norvegjez i cili u ble në merkaton e janarit për një shumë totale rreth 45 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Nuk ishte njerëzor”, mbrojtësi sulmon ashpër Besnik Hasin

Publikuar

-

Nga

Besnik Hasi është duke kaluar një moment të mirë në karrierë, teksa po lufton për titullin në Arabinë Saudite me skuadrën e tij të Al Raedit. Ndërkohë një nga periudhat më të këqija dhe për t’u harruar sa i përket teknikut shqiptar, është ajo në Poloni. Pikërisht në periudhën kur do të drejton Legian e […]

LEXO TE PLOTE