Connect with Us

Do luajë në Kategorinë e Parë, Devolli bën disa goditje të rëndësishme në merkato

Sport

Do luajë në Kategorinë e Parë, Devolli bën disa goditje të rëndësishme në merkato

Publikuar

-

Pavarësisht temperaturave të larta, Devolli ka vazhduar me stërvitjen në javën e dytë të përgatitjeve. Pas një analize të ndeshjes me Pogradecin, ekipi ka vazhduar punën në fushë.

Një lajm i mirë është se trajneri Stavri Nica ka gjetur akordin me 4 futbollistë, të cilët do të përforcojnë Devollin sezonin e ri. Dy prej tyre janë brazilianë që kanë luajtur më parë në Spanjë dhe të dyve u janë prenotuar biletat.

Bëhet fjalë për dy sulmues, ndërsa dy afrimet e tjera mësohet se janë lojtarë me përvojë nga Kategoria e Parë, shkruan “Panorama Sport”.

Emrat nuk bëhen të ditur në këtë moment, sepse më parë ata duhet të gjejnë mirëkuptimin me klubin ku kanë luajtur sezonin që shkoi. Me afrimin e këtyre futbollistëve, trajneri Nica do të marrë frymë lirisht, por ka mundësi që Devolli të përforcohet edhe me ndonjë lojtar nga tregu maqedonas. Rritja e numrit të futbollistëve do të rritë njëkohësisht edhe konkurrencën për një vend në formacionin e trajnerit Nica.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE