Connect with Us

E çuditshme/ Zbulohet arsyeja pse Perisic nuk mund të luajë ndeshjen e parë të kampionatit me Bayernin

BundesLiga

E çuditshme/ Zbulohet arsyeja pse Perisic nuk mund të luajë ndeshjen e parë të kampionatit me Bayernin

Publikuar

-

Bayerni zyrtarizoi gjatë paradites së sotme huazimin e Ivan Perisic nga Interi. Mesfushori kroat nuk do të ketë mundësi të luajë në ndeshjen e parë të sezonit të ri të Bundesligës që fillon këtë fundjavë.

Arsyeja? Në ndeshjen e fundit të sezonit të kaluar në Serie A, kroati mori kartonin e pestë të verdhë rresht dhe në këtë mënyrë humbet ndeshjen e radhës.

Rregulli vlen edhe kur ndryshon kampionat. Kështu që tifozët e Bayernit duhet të presin javën e dytë të Bundesligës për të parë kroatin me fanellën e tyre. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Dortmundi dorëzohet në fund, buzëqesh Bayerni/ Shënon edhe ish-dështaku i Milanit

Publikuar

-

Edhe pse dy herë në avantazh, Borussia Dortmund del me një pikë nga Frankfurti, pas barazimit 2-2 me Eintrachtin. Verdhezinjtë gjetën golin që në minutën e 10′ me belgun Witsel.

Barazimi për vendasit erdhi në fund të pjesës së parë nga ish-dështaku i Milanit, Andre Silva. Ky është goli i parë i portugezit në Bundesligë me fanellën e Eintrachtit.

Në minutën e 66′, Dortmundi gjeti golin e dytë me djaloshin e artë, Jadon Sancho. Anglezi shëoi pas asistit të Witsel. Në minutën e 88′, vendasit barazuan shifrat pas autogolit të Delaney.

Barazimi i sotëm i Dortmundit është lajm i mirë për Bayernin. Verdhezinjtë renditen të tretët me 10 pikë, bavarezët të dytët me 11 pikë. Vendi i parë mbahet nga Leipzig me 13 pikë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Fitore e thellë për Bayernin/ Coutinho e bën sefte

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një fitore bindëse 4-0 në kampionat kundër Koln. Ka qenë një fitore e lehtë për bavarezët, të cilët kanë zhbllokuar ndeshjen pas vetëm 3 minutash lojë me Lewandowski-n, i cili ka shënuar edhe të dytin 3 minuta pas fillimit të pjesës së dytë.

Në minutën e 62-të ka ardhur edhe goli i parë i Coutinho-s me Bayernin. Braziliani ka trefishuar shifrat me penallti. Njëmbëdhjetë minuta më vonë, Perisic ka kompletuar “pokerin” e bavarezëve. Kjo fitore e ndihmon Bayernin të marrë vendin e parë në renditje.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Bayerni e nis me gol që nga tuneli, shënon bisha

Publikuar

-

Bayernit i kanë mjaftuar vetëm 180 sekonda për të zhbllokuar ndeshjen ndaj Koln, që po luhet aktualisht në “Allianz Arena” dhe është e vlefshme për javën e pestë.

I përhershmi Lewandowski dërgoi topin në rrjetë pas asistit të Joshua Kimmich, por u ndihmua edhe nga një devijim me fat i mbrojtësit kundërshtar. /CNA.al

LEXO TE PLOTE