Connect with Us

E zbulon vetë Ronaldo/ Ja cili është ndryshimi i madh mes meje dhe Messit

La Liga

E zbulon vetë Ronaldo/ Ja cili është ndryshimi i madh mes meje dhe Messit

Publikuar

-

Për më shumë se 10 vite, ata të dy kanë pushtuar botën e futbollit duke fituar çdo trofe të mundshëm individual, por dhe shumë trofe ekiporë. Debati se kush prej atyre dyve është më i miri duket se nuk ka për të mbaruar ndonjëherë.

Së fundi, ka qenë vetë Cristiano Ronaldo në një intervistë të dhënë për DAZN, ku tregon dallimin e madh mes tij dhe “rivalit të përjetshëm” Messit.

“Diferenca mes meje dhe Messit është se unë kam luajtur për klube të ndryshëm dhe kam fituar Champions League me klube të ndryshëm. Kam qenë golashënuesi më i mirë i Champions League për gjashtë sezone radhazi. Nuk ka shumë lojtarë që e kanë bërë këtë gjë, për këtë arsye them se unë mund ta identifikoj veten me këtë kompeticion”.

“Messi është një lojtar i madh, i cili më ka ndihmuar mua të përmirësohem vit pas viti”, u shpreh portugezi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pas eliminimit nga Champions, Barça i bën gjëmën e radhës Interit

Publikuar

-

Lautoro Martinez është duke zhvilluar një sezon spektakolar me fanellën e Interit. Sulmuesi argjentinas arriti të bënte një paraqitje pozitive në aspektin personal kundër Barcelonës edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Cahmpion Laegue. Drejtuesit katalanas të cilët nuk e kanë fshehur asnjëherë adhurimin për 22-vjeçarin. Sipas mediave spanjolle Barcelona është e gatshme të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

I shënoi Interit/ Djaloshi i artë i Barcelonës vendos rekord historik

Publikuar

-

Ansu Fati ka qenë zbulimi më i madh i Barcelonës këtë sezon dhe jo vetëm. 17-vjeçari i dha fitoren mbrëmë katalanasve me golin e tij 1-2 në tranfertë ndaj Interit. 17-vjeçari hyri në vend të Carles Perez në minutën e 84′ dhe shënoi golin e fitores tre minuta më vonë. Ai bëhet golashënuesi më i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Mori vesh se ish-ekipi i tij u eliminua/ Reagimi i yllit të Barcelonës po bën xhiron e botës

Publikuar

-

Barcelona fitoi mbrëmë 1-2 në “San Siro” ndaj Interit, duke i nxjerrë jashtë Championsit këta të fundit. Të gjithë futbollistët e Barcelonës ishin të lumtur në fund të ndeshjes, me përjashtim të Frenkie De Jong. Holandezi u trishtua pa masë kur kuptoi në fund se ish-ekipi i tij Ajax, ka mbetur jashtë Championsit, pas humbjes […]

LEXO TE PLOTE