Connect with Us

Historike/ Ekipi shqiptar i femrave kualifikohet për herë të parë në grupet e Champions League

Sport

Historike/ Ekipi shqiptar i femrave kualifikohet për herë të parë në grupet e Champions League

Publikuar

-

Atë që nuk e kanë bërë dot ekipet e meshkujve prej kaq vitesh, e bën realitet ekipi i femrave të Vllaznisë. Ekipi shkodran kualifikohet për herë të parë në fazën e grupeve të Champions League, ku marrin pjesë 32 ekipe.

Vllaznia e drejtuar nga Nikolin Leka bëri një super përfomancë në grupin 10 kualifikues ku e mbylli grupin në vend të parë, pas dy fitoreve ndaj ndaj rivaleve irlandeze dhe malteze, dhe sot me një brazim ndaj ekipit lituanez të Gintrës që i luante ndeshjet në fushën e saj.

Vendaset kaluan të parat në avantazh me golin e shënuar në minutën e 49′, por Vllaznia nuk hoqi dorë dhe u hodh e gjitha në sulm duke fituar një penallti. Megi Doçi u tregua e saktë duke dërguar topin në rrjetë dhe duke i dhënë kështu ekipit shkodran pikën e artë, që mjaftonte për t’u kualifikuar për fazën e grupeve.

Në fund të ndeshjes nuk ka munguar as festa me flamur shqiptar. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekskluzive/ Përforcohet Skënderbeu, del në stërvitja goditja e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu ka kryer sot goditjen e radhës në merkato. Klubi bardhekuq ka firmosur me 37-vjeçarin, Artim Pollozhani, i cili para pak javësh la futbollin, e madje iu besua edhe roli i drejtorit sportiv në skuadrën e Flamurtarit.

Por, ai nuk qëndroi më shumë se 5 ditë në këtë post dhe u largua nga Vlora për mosmarrëveshje me vetë Idrizin.

Sot, Pollozhani i ka çuditur të gjithë dhe ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin me të cilin ka bashkëpunuar në Vlorë dhe ruan raport shumë të mira Ilir Dajën.

Siç shihet edhe në foton e siguruar nga CNA.al, Pollozhani i është rikthyer edhe njëherë futbollit të luajtur dhe do jetë një ndihmë e madhe për Dajën në sezonin e ri.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE