Connect with Us

Kampioni i Europës ka 13 oferta në tavolinë/ Nuk vendos dot për klubin e ri

Premier Liga

Kampioni i Europës ka 13 oferta në tavolinë/ Nuk vendos dot për klubin e ri

Publikuar

-

Kampionit të Europës me Liverpoolin, Daniel Sturridge, i mbaroi kontrata me të kuqtë më 30 qershor të këtij viti. Që nga ajo ditë, ai është një lojtar i lirë. Për sulmuesin anglez ka 13 oferta në tavolinë, nga klube të ndryshme, por ai akoma nuk ka vendosur se ku do të luajë sezonin e ri.

Disa nga klubet e njohura të interesuara për të janë Atalanta, Bologna (Serie A), Betis, Leganes, Valladolid (La Liga), Eintracht Frankfurt (Bundesliga), Marsielle (Ligue 1), Fenerbahce (Turqi), por ka oferta edhe nga jashtë Europe nga ekipe të MLS-së si D C United dhe Philadelphia. Ndërsa emrat e tre ekipeve të tjera nuk bëhen të ditura, por thuhet se janë nga Kina dhe Arabia Saudite.

Me kaq shumë oferta, ka të drejtë Sturridge që e ka të vështirë të zgjedhë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Kovac iu jep fund pushimeve/ Ish-trajneri i Bayernit do të marrë drejtimin e gjigantit të Europës

Publikuar

-

Niko Kovac është gati të rikthehet në punë, pas shkarkimit nga stoli i Bayernit rreth një muaj më parë. Goal.com zbulon se Kovac është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emery. “Topçinjtë” përkohësisht drejtohen nga një trajner i përkohshëm, suedezi Freddie Ljungberg, ndërsa shumë shpejt do të emërohet trajneri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Thjesht e pabesueshme/ Nuk do ta besoni dot se cilin lojtar do të transferojë Mourinho te Tottenham

Publikuar

-

Jose Mourinho ka për të mbetur i veçantë gjatë gjithë karrierës së tij. Sipas lajmeve të fundit që vijnë nga mediet angleze, Mourinho do të transferojë në janar Marouane Fellainin. Belgu ka punuar me Mourinhon gjatë kohës që ishin te Man. United, ndërsa tani luan në Kinë. 32-vjeçari është gati të heqë dorë nga milionat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Tifozja 62-vjeçare e fiksuar keq pas Mourinhos/ Ja çmenduria që ka bërë për të (foto)

Publikuar

-

Ajo është 62 vjeçe, por prej shumë kohësh është e dashuruar me Jose Mourinhon, të cilit i ka kushtuar përveçse shumë kohë dedikim, edhe një pjesë të madhe të trupit të saj. Bëhet fjalë për Vivien Bodycote, që ka bërë 38 tatuazhe me dhe për portugezin në trupin e saj, ndërsa në një intervistë për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

A e dini cili është ekipi i vetëm që ende nuk ka pësuar humbje këtë sezon?

Publikuar

-

Me humbjen e Juventusit 3-1 ndaj Lazios mbrëmë në “Olimpico”, Liverpooli mbetet ekipi i vetëm në pesë ligat kryesore të Europës që nuk ka pësuar humbje këtë sezon. Djemtë e Klopp kanë bërë një sezon fantastik deri tani, në 16 javë kanë 15 fitore dhe vetëm 1 barazim, atë ndaj Man. United. Dje, Liverpool fitoi […]

LEXO TE PLOTE