Connect with Us

Napoli bën goditjen e madhe të verës/ Super sulmuesi nënshkruan kontratën me 60 faqe

Seria A

Napoli bën goditjen e madhe të verës/ Super sulmuesi nënshkruan kontratën me 60 faqe

Publikuar

-

Napoli zgjohet më në fund dhe bën një goditje të madhe në merkato. Pasi dështoi për transferimin e Nicolas Pepe (shkoi te Arsenali), James Rodriguez (ky i refuzoi), nënkampioni i Italisë ka ardhitur akordin me PSV-në për transferimin e sulmuesit meksikan, Hirving Lozano.

Lajmi konfirmohet nga “La Gazzetta dello Sport”, që shton se meksikani do të kryejë vizitat mjekësore të hënën ose të martën e javës së ardhshme.

Një detaj interesant është kontrata që agjenti i futbollistit, Mino Raiola, i ka paraqitur klubit të Napolit dhe thuhet të jetë rreth 60 faqe.

Transferimi i Lozanos do t’i kushtojë Napolit 42 milionë euro, ku 20% të shumës do t’i kalojnë ekipit meksikan të Pachuca-s, si pjesë e formulës kur u transferua nga Meksika në Holandë te PSV-ja. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: