Connect with Us

Po kjo ç’ishte?/ Ylli brazilian i Barcelonës niset drejt Bayernit

BundesLiga

Po kjo ç’ishte?/ Ylli brazilian i Barcelonës niset drejt Bayernit

Publikuar

-

Merkato ka hyrë në fazën e saj më të nxehtë pasi është në ditët e fundit. Ka kohë që përflitet për largimin e Coutinhos nga Barcelona, ndërsa së fundi këto zëra janë shtuar akoma dhe më shumë.

Pista e fundit që përflitet për yllin brazilian është Bayern Munich. Sipas radios katalanase RAC1, 27-vjeçari brazilian shihet si përforcimi i duhur në fazën e sulmit nga kampionët e Gjermanisë.

Fillimisht thuhet se do të jetë huazim një-vjeçar me të drejtë blerje në fund të sezonit. E njëjta formulë si me Ivan Perisic. Përsa i përket detajeve të tjera, ende nuk dihet gjë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Champions: Coutinho vulos fitoren e Bayernit me këtë supergol

Publikuar

-

Bayern Munich ka shënuar golin e tretë në “Allianz Arena” ndaj Tottenham, në ndeshjen e fundit në fazën e grupeve. Ishte Coutinho që dërgoi topin në rrjetë në minutën e 64′ me një goditje të bukur nga distanca. Braziliani i dha topit një hark të bukur dhe portieri i miqve nuk kishte ç’të bënte tjetër […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: E rëndë/ Lojtari prej “qelqi” i Bayernit dëmtohet sërish

Publikuar

-

Nëse ka një lojtar të pafat në botë ai është Kinglsey Coman. Francezi e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme takimin e sotëm në Champions ndaj Tottenham, duke shënuar golin e avantazhit në minutën e 14′. Në minutën e 27′ u detyrua të lërë fushën e lojës për shkak dëmtimi. Gjatë përpjekjes për […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions: Interi mbetet me “gisht në gojë”, kualifikohet Dortmundi falë dhuratës së Barcelonës

Publikuar

-

Për të dytin vit rresht, Interi nuk arrin dot të kalojë fazën e grupeve në Champions League. Zikaltërve iu duhej me patjetër fitorja sot ndaj Barcelonës, për të prerë biletën. Edhe pse katalanasit vinin sot me shumë mungesa dhe vetëm me Antoine Griezmann ( më pas në vendin e tij u fut Suarez) nga formacioni […]

LEXO TE PLOTE