Connect with Us

Reali rrit ofertën për Neymar/ Më shumë se 100 milionë euro plus kartonin e një ylli të madh

La Liga

Reali rrit ofertën për Neymar/ Më shumë se 100 milionë euro plus kartonin e një ylli të madh

Publikuar

-

E përditshmja franceze, “Le10 Sport” ka publikuar ditën e sotme një lajm të bujshëm. Sipas medias në fjaë, Real Madrid ka rritur ofertën për Neymar duke ofruar 120 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez. Një operacion që shkon rrëth 170 milionë euro, duke ditur se vlera aktuale e yllit kolumbian sipas Transfermarkt.com është rreth 50 milionë euro.

PSG e ka pranuar deri diku ofertën e Realit, por në vend të James Rodriguez kërkon kartonin e Isco-s, pikërisht këtu kanë ngecur bisedimet mes palëve.

Përsa i përket Neymarit, dëshira e tij është të transferohet te Barcelona, por nuk do t’i thoshte “jo” as Realit, vetëm e vetëm që të largohej nga Parisi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Zbulohet sekreti/ Ja në cilin vit Real Madridi do të transferojë Mbappenë

Publikuar

-

Real Madrid ka vendosur që në verën e vitit 2021 do të transferojë nga PSG, yllin e madh, Kylian Mbappe, gjithnjë sipas Sport.es. Në verën e vitit 2021, Mbappe do të hyjë në vitin e fundit të marrëveshjes me PSG-në, gjë e cila mund të ndikojë të kampionët e Ligue 1, që të heqin dorë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Real Madrid – Juventus në Champions League?/ Ja çfarë thotë Buffon

Publikuar

-

Një nga ekipet me të cilat Juventusi mund të përballet në raundin tjetër të Champions League është edhe Real Madridi. Dy klubet janë takuar shpesh në vitet e fundit në Champions League dhe kanë qenë madrilenët ata që kanë dalë fitimtarë. Por, kjo nuk e frikëson veteranin e Juventusit, Gianluigi Buffon në rast se goglat […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur me të te Barcelona dhe mendon se ai nuk është më i miri në histori, por është më i miri i epokës së tij. “Nuk më pëlqejnë krahasimet sepse […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE