Connect with Us

Skënderbeu hidhet në sulm, gati një goditje dyshe në merkato

Sport

Skënderbeu hidhet në sulm, gati një goditje dyshe në merkato

Publikuar

-

Skënderbeu mendon sërish për mbrojtjen. Pas afrimit të Marvil Turtullit nga Tirana, skuadra korçare kërkon të shtojë konkurencën nën urdhërat e Ilir Dajës dhe ka hedhur sytë nga Flamurtari.

Kundërshtarët e parë në kampionat për bardhekuqve janë “shthurur” totalisht gjatë kësaj vere dhe nga kjo kërkon të përfitojnë edhe ata. Në objektivin e Skënderbeut ka përfunduar mbrojtësi me mjaft përvojë, Blerim Kotobelli.

Forma e jashtëzakonshme në sezonet e fundit i ka bindur korçarët për cilësitë e 27 vjeçarit, i cili pritet që shumë shpejt të zyrtarizohet te Skënderbeu. Por, jo vetëm kaq. Korçarët duan “peshkimin” e një tjetër lojtari në kryeqytet. Pasi firmosi me Turtullin nga Tirana, drejtuesit e Daja kanë fokusuar mesfushorin e Partizanit, Ardit Hila, shkruan “Newsport.al”.

Pavarësisht se ishte një futbollist kyç në rrugën drejt titullit kampion, Partizani nuk i ofrojë një kontratë të re Hilës dhe si futbollist i lirë mund të firmos te Skënderbeu. Orët e ardhshme pritet të jenë decizive për Skënderbeun, që vjen nga “tërmetit”i UEFA-s, i cili i përjashtoi me 10 vite nga Kupat e Europës dhe 1 milion euro gjobë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ekskluzive/ Përforcohet Skënderbeu, del në stërvitja goditja e radhës në merkato

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu ka kryer sot goditjen e radhës në merkato. Klubi bardhekuq ka firmosur me 37-vjeçarin, Artim Pollozhani, i cili para pak javësh la futbollin, e madje iu besua edhe roli i drejtorit sportiv në skuadrën e Flamurtarit.

Por, ai nuk qëndroi më shumë se 5 ditë në këtë post dhe u largua nga Vlora për mosmarrëveshje me vetë Idrizin.

Sot, Pollozhani i ka çuditur të gjithë dhe ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin me të cilin ka bashkëpunuar në Vlorë dhe ruan raport shumë të mira Ilir Dajën.

Siç shihet edhe në foton e siguruar nga CNA.al, Pollozhani i është rikthyer edhe njëherë futbollit të luajtur dhe do jetë një ndihmë e madhe për Dajën në sezonin e ri.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE