Connect with Us

Trajneri i njohur del kundër futbollisteve femra/ Ajo që kërkojnë është qesharake

Sport

Trajneri i njohur del kundër futbollisteve femra/ Ajo që kërkojnë është qesharake

Publikuar

-

Pasi SHBA-ja fitoi Kupën e Botës për femra, që u zhvillua në verën e këtij viti, një debat i madh ka plasur së fundi ku shumë futbolliste po kërkojnë barazi në rroga mes meshkujve dhe femrave.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe trajneri holandez, Frank de Boer, që aktualisht drejton ekipin e Atlanta-s në MLS. Ai ka thënë se kërkësa e femrave për rroga të barabarta është qesharake.

“Nuk e kuptoj kërkesën për barazi gjinore sa i përket pagesave. Ashtu siç janë gjërat, mendoj se është në rregull mënyra si paguhen. Ka një arsye nëse finalja e botërorit të meshkujve shikohet nga 500 milionë persona dhe ajo e femrave nga 100 milionë, nuk është e njëjta gjë”.

“Nëse femrat e rrisin nivelin dhe e bëjnë futbollin popullor ashtu si i meshkujve, atëherë do të kenë të drejtë të kërkojnë diçka të tillë, por për momentin mua më duket diçka qesharake”, u shpreh ish-trajneri i Interit. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Zhvishet arbitrja e Superigës shqiptare, i mahnit të gjithë me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta të këtyre ditëve të gushtit, mendon t’i ngrejë akoma më shumë arbitrja seksi, Emanuela Rusta. Ditët e fundit, ajo ka postuar disa foto të nxehta, ku shfaqet me bikini në natyrë.

Rusta, që u bë e njohur sezonin që lamë pas, teksa ishte arbitre linje në derbin mes Tiranës dhe Partizanit, shfaqet me forma bombastike, në këtë prag-sezoni, i cili parashikohet i zjarrtë, edhe me pjesëmarrjen e arbitreve femra.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lerda feston ditëlindjes pas fitores me Kukësin, ja surpriza për trajnerin italian

Publikuar

-

Nga

Dy gëzime në një ditë! Pas triumfit në Superkupën e Shqipërisë, ndaj Kukësit, trajneri i Partizanit, Franko Lerda, festoi mbrëmjen e djeshme, 52-vjetorin e lindjes.

Në momentin e mbërritjes në kryeqytet, skuadra e kuqe u akomodua në një nga lokalet e kryeqytetit, teksa ka festuar, me fishekzjarrë, muzikë dhe pije, ditëlindjen e teknikut italian, i cili nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale, dukej tepër i lumtur për këtë moment special.

LEXO TE PLOTE

Sport

Pollozhani i rikthehet futbolli, gati firmën me Skënderbeun

Publikuar

-

Nga

Artim Pollozhani u largua pak ditë më parë mes polemikave nga posti i drejtorit sportiv të Flamurtarit. 37-vjeçari kishte pranuar të tërhiqej si lojtar dhe të merrte një post drejtuesi në klub, por gjërat nuk shkuan ashtu si mendohej.

Vetë Pollozhani paralajmëroi pak ditë më parë se destinacioni i tij i radhës pritet të jetë surprizues. Gazeta zbulon nga burime të sigurta pranë lojtarit strugan se ai ka vendosur të vazhdojë futbollin dhe ka gjetur në parim akordin me Skënderbeun

Pollozhani ka takuar drejtuesit korçarë ditët e fundit dhe pritet që të dalë në stërvitje, duke rigjetur trajnerin Ilir Daja, me të cilin bashkëpunoi sezonin e fundit te Flamurtari, shkruan “Panorama Sport”. Lojtari shihet si një alternativë serioze për qendrën e mbrojtjes së Skënderbeut, aty ku largimet e titullarëve kanë bërë që skuadra të jetë e zbuluar.

LEXO TE PLOTE