Connect with Us

Alarmohen te Juventusi/ Cristiano Ronaldo do të mungojë në ndeshjen tradicionale

Seria A

Alarmohen te Juventusi/ Cristiano Ronaldo do të mungojë në ndeshjen tradicionale

Publikuar

-

Lajme të kqëija për Juventusin he tifozët bardhezinj. Cristiano Ronaldo nuk do të marrë pjesë në miqësoren tradicionale që Juventus zhvillon çdo vit para fillimit të kampionatit në Villar Perosa.

Klubi bardhezi ka bërë të ditur se portugezi do të jetë i pranishëm, por nuk do të zbresë në fushë për një shkak të një problemi muskulor.

CR7 do të punojë i veçuar në ditët e ardhshme dhe është në dyshim për ndeshjen e parë të kampionatit që Juventus do të luajë kundër Parmës pas dhjetë ditësh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Real Madrid – Juventus në Champions League?/ Ja çfarë thotë Buffon

Publikuar

-

Një nga ekipet me të cilat Juventusi mund të përballet në raundin tjetër të Champions League është edhe Real Madridi. Dy klubet janë takuar shpesh në vitet e fundit në Champions League dhe kanë qenë madrilenët ata që kanë dalë fitimtarë. Por, kjo nuk e frikëson veteranin e Juventusit, Gianluigi Buffon në rast se goglat […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E bujshme/ Interi prenoton dy futbollistët shqiptarë për merkaton

Publikuar

-

Nga

Pasditen e djeshme në selinë e Interit është zhvilluar një takim merkatoje mes drejtuesve zikaltër dhe Mauricio Setit, presidentit të Veronës. Një takim, siç raportojnë mediat italiane, ku është folur për disa asete të klubit verdheblu, që kanë përfunduar në radarët interistë gjatë kohëve të fundit. U fol mbi të gjitha për Sofian Amrabat, i […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Publikuar

-

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është historik për Bergamaskët, që kalojnë për herë të parë në këtë fazë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë. Atalanta i kishte humbur tre ndeshjet e para […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Publikuar

-

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast i tillë është edhe ai i Gianluigi Buffon, i cili ka shprehur keqardhjen e tij për eliminimin e Interit nga Championsi. “Më vjen shumë keq për eliminimin e Interit, […]

LEXO TE PLOTE