Connect with Us

Balotelli i thotë “jo” milionave/ Bën zgjedhje zemre për ekipin e ri

Seria A

Balotelli i thotë “jo” milionave/ Bën zgjedhje zemre për ekipin e ri

Publikuar

-

Mario Balotelli ka refuzuar ofertën e majme nga ekipi brazilian i Flamengos, duke hedhur poshtë pagën prej 10 milionë eurosh në sezon. Arsyeja? “SuperMario” po mendon kalimin tek skuadra e qytetit ku u rrit, Brescia, që sezonin e ri do të luajë në Serie A.

Ekipi i dallëndysheve i ka ofruar sulmuesit italian një kontratë 2-vjeçare dhe një pagë prej 3 milionë eurosh në sezon, shumë pak nga ajo që i ofronte ekipi brazilian. Por, Balotelli është shumë i lidhur me qytetin e tij dhe sipas raportimeve që vijnë nga mediat italiane është gati të hedhë firmën tek ekipi i Brescias. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Immobile bëhet gazi i botës, shikoni çfarë i ndodh duke gjuajtur penalltinë

Publikuar

-

Nga

Ciro Immobile, me 23 gola deri më tani, është golashënuesi më i mirë në 5 kampionatet kryesore europiane. Bomberi italian po kalon një moment fantastik, por sot në takimin e Kupës së Italisë përballë Napolit, ka bërë një gafë qesharake. Lazio e pa veten në disavantazh pas vetëm 2 minutash lojë, pasi Insigne shënoi për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Tronditet Lacio e Strakoshës, Napoli i bën gjëmën! Hysaj protagonist me penallti dhe karton të kuq

Publikuar

-

Nga

Napoli arrin të kualifikohet në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke eliminuar favoritët e Lacios me rezultatin 1-0. 1579640229_844 Trajneri i “të kaltërve” Xhenaro Gatuzo siguron rezultatin e parë të rëndësishëm me ekipin napolitan duke arritur të shkurorëzojë fituesit e Kupës së Italisë nga ky kompeticion. Një gol spektakolar i Lorenco Insinjes në minutën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Karton të kuq pas vetëm 19 minutash, Hysaj e katranos ndaj Lacios

Publikuar

-

Nga

Eshte duke u luajtur ne keto momente sfida mes Napolit dhe Lacios e vlefshne per Kupen e Italise. Nje mbremje jo fort e kendshme per shkodrani Elsi Hysaj Kapiteni i Shqipërisë u penalizua me 2 kartona të verdhë dhe u detyrua të linte ndeshjen në minutën e 19′. Napoli e mbylli pjesen e pare ne […]

LEXO TE PLOTE